Zgodnie z informacją otrzymaną 9 marca br. od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Otwocku, w rejonie ulic Reymonta i Narutowicza przed spożyciem wody z wodociągu miejskiego należy ją gotować minimum 2 minuty. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu przez PPIS.
Jak poinformowało Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, po przeprowadzonych badaniach laboratoryjnych we wszystkich próbkach pobranych 15 marca br. z wodociągu w ulicy Reymonta oraz ul. Narutowicza, nie stwierdzono występowania w wodzie z sieci wodociągowej bakterii grupy coli. Ogólna liczba mikroorganizmów na agarze będzie znana po 72h od chwili pobrania próbek tj. 18 marca br. Do czasu zmiany komunikatu przez Państwową Inspekcję Sanitarną, uprzejmie prosimy o stosowanie się do podanych wcześniej wytycznych.
Za powstałe z tego tytułu utrudnienia OPWiK Sp. z o.o przeprasza mieszkańców.
![]() |
Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna. Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola