Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

130 kilometrów w ciągu 24h

Data publikacji: 2014-01-20, Data modyfikacji: 2014-01-20
A A AWydrukDrukuj  
 

W tym sezonie zmieniły się zasady prowadzenia tzw. akcji zima na drogach gminnych. W ciągu doby spółka Remondis, która ma usuwać śnieg z dróg i chodników, ma do oczyszczenia prawie 130 km ciągów komunikacyjnych. 60 km dróg utwardzonych ma być płużonych i posypywanych, a dodatkowo 70 km dróg gruntowych płużonych. Za 24 godziny pełnej pracy Miasto Otwock będzie płaciło 22 tys. zł. O tysiąc mniej samorząd zapłaci za posypywanie zlodowaciałych dróg i chodników.

Przypomnijmy, że Miasto Otwock odpowiada za akcję zima na drogach gminnych, za pozostałe drogi na terenie Otwocka odpowiada samorząd powiatowy, wojewódzki i drogi krajowe.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola