Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

2 września - uruchomienie sygnalizacji

Data publikacji: 2013-08-24, Data modyfikacji: 2013-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 uruchomiona zostanie sygnalizacja świetna wybudowana podczas wakacji na ulicy Andriollego.

Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 12 od dawna wnioskowała o przebudowę przejść dla pieszych zlokalizowanych bezpośrednio przy placówce. Chodziło o likwidację dwóch miejsc wyznaczonych do przekraczania drogi i utworzenie jednego, bezpiecznego połączenia szkoły z Parkiem Miejskim.

W tym roku władze miasta zabezpieczyły środki finansowe na to zadanie. Wykonano projekt przebudowy przejścia dla pieszych oraz zainstalowania sygnalizacji świetlnej na nowoutworzonej "zebrze". W wakacje firma Podkowa z Warszawy, na zlecenie Miasta Otwocka przystąpiła do realizacji inwestycji wartej 123 tys. zł. Prace zakończono w połowie sierpnia. - Czekamy teraz na uzyskanie stosownych pozwoleń, żeby uruchomić sygnalizator - mówi Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Otwocka.

Sygnalizacja będzie funkcjonowała na podobnych zasadach, jak urządzenie działające na ulicy Karczewskiej przy Szkole Podstawowej nr 1. O zmianie kierunku ruchu będzie decydował pieszy.

- Zmiana organizacji ruchu w ulicy Andriollego to kolejna inwestycja Miasta Otwocka, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ciągach komunikacyjnych przy placówkach oświatowych - podkreśla wiceprezydent Artur Brodowski. - Chodzi o bezpieczeństwo niemalże 1000 uczniów uczęszczających do "Dwunastki" oraz dzieci i młodzieży korzystających z pobliskiego parku i ogólnodostępnego placu zabaw - dodaje.

Sygnalizacja uruchomiona zostanie 2 września, podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w SP nr 12

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola