Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dofinansowanie podręczników.

Data publikacji: 2013-08-30, Data modyfikacji: 2013-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 132/2013 Prezydenta Miasta Otwocka do dnia 10 września 2013r. można złożyć wniosek o udzielenie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz materiałów dydaktycznych na rok szkolny 2013/2014.

O dofinansowanie ubiegać się mogą się rodzice (opiekunowie prawni) uczniów klas I-III i V szkoły podstawowej oraz klas II szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum. Dodatkowo dofinansowanie dotyczy uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczającym w roku szkolnym 2013/2014 do szkół podstawowych, gimnazjów i liceów profilowanych, techników, techników uzupełniających oraz szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Kwota dofinansowania:

  • dla uczniów klas I-III wynosi 225zł, w przypadku gdy miesięczny dochód rodziny wynosi poniżej 539zł/osobę.
  • dla uczniów klasy V wynosi 325zł, w przypadku gdy miesięczny dochód rodziny wynosi poniżej 456zł/osobę.
  • dla uczniów klasy II szkoły zawodowej wynosi 325 zł, w przypadku gdy miesięczny dochód rodziny wynosi poniżej 390 zł/osobę.
  • dla uczniów klasy II Liceum Ogólnokształcącego lub Techników wynosi 325 zł, w przypadku gdy miesięczny dochód rodziny wynosi poniżej 445 zł/osobę.
  • dla dzieci z wymienionymi chorobami, wynosi od 225 zł do 770 zł w zależności od poziomu choroby, bez względu na miesięczny dochód rodziny na osobę.

W roku szkolnym 2012/13 Miasto Otwock wydało na dofinansowanie zakupu podręczników i pomocy dydaktycznych 86 tys. zł. Z pomocy skorzystało 175 osób.

Wnioski na rok szkolny 2013/14 należy składać u dyrektorów szkół do dnia 10 września.

Zuzanna Gancarz
"Gazeta Otwocka"

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola