Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwie dekady "Słowaka"

Data publikacji: 2013-10-15, Data modyfikacji: 2013-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Minęło 20 lat od utworzenia w Otwocku Liceum Ogólnokształcącego nr 3 imienia Juliusza Słowackiego. Uroczyste obchody jubileuszowe zorganizowano podczas Dnia Edukacji Narodowej, który był okazją do nagrodzenia zasłużonych pracowników szkoły.


1 września 1993 roku decyzją władz oświatowych w Otwocku uruchomiono Liceum Ogólnokształcące nr 3. Siedzibą szkoły, niemalże od początku funkcjonowania, jest budynek poszpitalny przy ulicy Słowackiego. Liceum Ogólnokształcące nr 3, potocznie określane jako "Słowak" z roku na rok było doposażone, a poziom nauczania latom pracy, dorównał najlepszym "ogólniakom" w Warszawie. Dziś, szkoła jest jedną z najczęściej wybieranych jako miejsce do kontynuowania edukacji przez absolwentów okolicznych gimnazjów.

14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice uczniów zorganizowali obchody jubileuszowe. Pracownicy odebrali nagrody z rąk przedstawicieli władz Powiatu Otwockiego, który jest organem prowadzącym placówkę. Prezydent miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak wręczył dyrektorowi szkoły Robertowi Pielakowi plakietę pamiątkową z wizerunkiem założycieli miasta. - Historia placówki jest krótka, jednak wystarczyła by dziś chyba każdy wie, że w Otwocku działa Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego. Dziękuję, że placówka kształci młodzież i promuje jakością nasze miasto - mówił prezydent.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

Uczestnicy jubileuszowego Dnia Edukacji Narodowej w LO nr 3 im. J. SłowackiegoUroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych


Prezydent Zbigniew Szczepaniak wręcza pamiątkową plakietę dyrektorowi szkoły Robertowi Pielakowi


Część artystyczna w wykonaniu młodzieży

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola