Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwie ulice z kostki

Data publikacji: 2013-05-13, Data modyfikacji: 2013-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Ruszyła budowa II odcinka ulicy Zygmunta, a niebawem rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa - utwardzenie ulicy Pazińskiego.

Wiosną ruszyła budowa kolejnego odcinka ulicy Zygmunta. Po zrealizowaniu I etapu budowy ulicy w ubiegłym roku (przy Szkole Podstawowej Nr 1), teraz wybudowany zostanie odcinek przy Gimnazjum Nr 4. Za niespełna 270 tys. zł wybudowany został w 2012 roku 200-metrowy odcinek ulicy Zygmunta od skrzyżowania z ulicą Karczewską do skrzyżowania z ulicą Przewoską. W ramach inwestycji prowadzonej przez Urząd Miasta Otwocka wybudowane zostały jezdnia z kostki oraz chodnik wraz z wjazdami do nieruchomości. Dodatkowo przebudowane zostało ogrodzenie szkoły, a przy parkanie powstały miejsca parkingowe, na których brak narzekali rodzice uczniów dowożących dzieci na zajęcia.

Wiosną rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka ulicy. Realizowany jest odcinek o długości ponad 400 m od skrzyżowania z ulicą Przewoską do skrzyżowania z ulicą Szkolną. Wykonawca inwestycji - firma DOWBUD-C z Warszawy ma zrealizować zadanie do końca sierpnia. Koszt przedsięwzięcia to prawie 435 tys. zł. Podobnie jak I odcinek, droga będzie wykonana z kostki wraz z chodnikiem, odwodnieniem i miejscami parkingowymi przy gimnazjum.

Równolegle rozpoczyna się budowa na nieutwardzonym odcinku ulicy Pazińskiego. Na drodze o długości 250 metrów (od skrzyżowania z ul. Prostą do skrzyżowania z ul. Olszową) wykonane będzie odwodnienie oraz ułożona nawierzchnia z kostki. Dodatkowo wykonane zostaną chodniki i podjazdy do nieruchomości. Wykonawca ma czas na realizację inwestycji do połowy września. Koszt inwestycji to niespełna 250 tys. zł.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

Prace przy budowie II odcinka ulicy Zygmunta nabierają tempa

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola