Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwieście lat Pani Janino!

Data publikacji: 2014-02-28, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Dokładnie w setną rocznicę urodzin, 28 lutego br., wiceprezydent miasta Otwocka Artur Brodowski, odwiedził rodowitą otwocczankę Janinę Laskus.


Pani Janina od urodzenia jest mieszkanką Otwocka, a dokładnie Wólki Mlądzkiej. Przez całe życie bardzo ciężko pracowała we własnym gospodarstwie rolnym. Jej mąż zmarł w wieku 37 lat. Sama wychowała trójkę dzieci. Dziś, mieszka wraz z córką i zięciem, którzy się nią opiekują. Pani Janina cieszy się względnym zdrowiem. Od roku niestety samodzielnie nie chodzi. Ma jednak wsparcie bardzo dużej rodziny (ma 14 wnucząt!), przyjaciół i sąsiadów z Wólki Mlądzkiej. Od młodości jest członkiem koła różańcowego, które systematycznie odwiedza ją w domu. W dniu urodzin, kiedy Panią Janinę odwiedził wiceprezydent Artur Brodowski z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anną Sędek, oprócz najbliższych były obecne również członkinie koła różańcowego. Wiceprezydent przekazując życzenia od prezydenta miasta, życzył Pani Janinie zdrowia i spokoju ducha, a także pociechy z najbliższych.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 


Pamiątkowe zdjęcie obchodzącej 100 rocznicę urodzin Janiny Laskus z wiceprezydentem Arturem Brodowskim, zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anną Sędek (druga od lewej) i z synową jubilatki.

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola