Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Festiwal pieśni w Dzień Matki

Data publikacji: 2013-05-27, Data modyfikacji: 2013-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 

W miesiącu maryjnym, w Dzień Matki Miasto Otwock i Parafia Św. Wincentego a'Paulo zorganizowały I Festiwal Pieśni Maryjnych.

Maj jest miesiącem maryjnym. W tym czasie wierni gromadzą się na nabożeństwach ku czci Matki Chrystusa. Kult maryjny jest w Polsce szczególnie pielęgnowany. Maryja jest Królową Polski. Ku czci Matki Bożej, 26 maja w Dzień Matki proboszcz parafii Św. Wincentego a'Paulo ks. Bogdan Sankowski i prezydent miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak zorganizowali I Otwocki Festiwal Pieśni Maryjnych. - Dziś dziękujemy Bogu za Matkę Jezusa - mówił otwierając festiwal ks. Sankowski.

W pierwszym festiwalu wzięły udział trzy otwockie chóry: "Cantores Reginae Poloniae" z parafii Matki Bożej Królowej Polski, "Concordia" działający przy Otwockim Centrum Kultury oraz chór "Lira" z parafii św. Wincentego a'Paulo. Wszystkie chóry zaprezentowały repertuar pieśni maryjnych. Na zakończenie chóry razem zaśpiewały Apel Jasnogórski. Dyrygenci: Dominik Kozera - chór "Cantores Reginae Poloniae", Jerzy Łysiak - chór "Concordia" i Czesław Woszczyk - chór "Lira" otrzymali od organizatorów: prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka i księdza Bogdana Sankowskiego kwiaty i pamiątkowe dyplomy. Prezydent Zbigniew Szczepaniak wyraził nadzieję, że Otwocki Festiwal Pieśni Maryjnych na stale wpisze się do kalendarza imprez kulturalnych organizowanych, co roku w maju. Festiwalowi przysłuchiwali się dwaj znawcy muzyki: wiceprzewodniczący Rady Miasta Otwocka Arkadiusz Grott i proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski ks. Jan Śmigasiewicz. Festiwal prowadziła Marta Woźniak, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Otwocka.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola