Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

FMX SHOW OTWOCK

Data publikacji: 2013-08-08, Data modyfikacji: 2013-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

3 sierpnia 2013 r. na zrekultowanym wysypisku przy ul. Warsztatowej w Otwocku odbył się FMX SHOW OTWOCK.

Imprezę finansowaną przez Miasto Otwock zorganizował Klub Sportowy MXMOTO RACING z Otwocka.

Podniebne ewolucje na motocyklach wykonywali czołowi zawodnicy polskiego Freestyle Motocrossu: Bartek Ogłaza - Prekursor freestylu w Polsce, zawodnik niejednokrotnie biorący udział w mistrzostwach świata Night of the Jumps czy jednej z najważniejszych imprez Red Bull X-Fighters; Rafał Biały - Drugi Wicemistrz w cyklu mistrzostw Polski 2012; Jasiek Kaszuba - obecnie trzecie miejsce w cyklu mistrzostw Polski 2013. Wraz z zawodnikami fmx wystąpił jeden z najbardziej utytuowanych riderów mtb w Polsce - Bartek "Papież" Obukowicz. Super atmosfera, piękna pogoda, mało wiatru i ogromna frekwencja to wszystko czego potrzebowali nasi zawodnicy do stworzenia niesamowitego show. Riderzy fmx zaprezentowali cały arsenał stylowych tricków freestyle motocross między innymi: seatgrab, cliffhanger, executoner, shaolin czy whip. Podniebne loty odbywały się z odległości 23 metrów i wysokości 10 m. Profesjonalny komentarz imprezy zapewnił Grzegorz "Greg" Czerwiec - jeden z pierwszych dziennikarzy piszących o fmx, sędzia Mistrzostw Świata we Freestyle motocrossie, czy prestiżowego Masters of Dirt, komentator na żywo zawodów Red Bull X-Figters (jednych z najważniejszych zawodów fmx na świecie), pomysłodawca i organizator FMX CAMP - jedynych zawodów fmx dla Polaków. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentowała jedna z niewielu kobiet biorących udział w zawodach w trialu - Anna Wygachiewicz. O muzykę na wydarzeniu zadbały dwa kolektywy z Otwocka "Be Together" i "Audioświder", które mocno zaangażowały się w promocję muzyki elektronicznej na terenie Otwocka.

Specjalnie dla zorganizowania skoków, na zlecenie Miasta Otwocka wykoszono teren dawnego wysypiska pod miejsce dla widowni, wyrównano teren do pokazów, wybudowano rozpęd oraz usypano lądowiska dla motocykli. Była to pierwsza tego typu impreza w powiecie otwockim, ale jak zapowiedział otwierając pokazy wiceprezydent Otwocka Artur Brodowski, na pewno nie ostatnia tego typu impreza.

Miasto Otwock serdecznie dziękuje w przygotowaniu imprezy: Klubowi Sportowemu Mxmoto Racing; Riderom FMX i riderowi MTB; komentatorowi Grzegorzowi Czerwcowi; Firmie Poligraficznej "Intropak"; Firmie Usługi Ogólnobudowlane i Transportowe "ARKO" Arkadiusz Strzałkowski; Firmie Ogólnobudowlanej "ProXitech" Sebastian Giergiela; Firmie Medycznej "Med - Extreme"; Mateuszowi Jarkowi z Akademii 4x4; Firmie Usługi Ogólnobudowlane Monika Wojtasiewicz; Barbarze Galińskiej za usługi graficzne; Sebastianowi Strzeleckiemu za helikopter GoPro; Ochotniczej Straży Pożarnej z Wólki Mlądzkiej; Klubowi Motocyklowemu Zryw FG Otwock; "ATV-QUAD" oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania FMX SHOW OTWOCK.

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola