Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

III Bieg Otwocki

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Z okazji 97. rocznicy uzyskania praw miejskich odbył się III Bieg Otwocki. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie biegowe - dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych na dystansie 1916 m oraz "open" na dystansie 9700 m.


Miejscem startu i mety obu biegów był teren Otwockiego Klubu Sportowego "Start". W tym roku organizatorzy przygotowali dla zawodników elektroniczny pomiar czasu. Każdy bieg rozpoczynał wiceprezydent miasta Otwocka Artur Brodowski. W kategorii dzieci i młodzież udział wzięło 70 uczestników, każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom. Dodatkowo, pierwsze dziesięć miejsc nagrodzono medalami, a trójka najlepszych dziewcząt i chłopców otrzymała puchary w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W kategorii "open" wystartowało 207 zawodników z Polski i zagranicy, dzięki czemu bieg zyskał charakter międzynarodowy. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę termoaktywną. Nagrody finansowe zdobyło 10 uczestników - 5 kobiet i 5 mężczyzn. Andrej Starzyński i Jakub Nowak jako jedyni pokonali dystans 9700 metrów w czasie poniżej 30 minut.

Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu miały możliwość rozgrzania się ciepłym posiłkiem. Imprezę wspomagała policja, straż miejska, harcerze, ratownicy medyczni oraz wolontariusze rozdysponowani na całej długości trasy.

Wielu zawodników podkreślało pięknie wyznaczoną i zabezpieczoną trasę w krajobrazie otwockich sosen, deklarując już udział w przyszłorocznym IV Biegu Otwockim na dystansie 9800 metrów.

Organizatorem wydarzenia było Ognisko TKKF "Apollo" Otwock. Imprezę współfinansowało Miasto Otwock.


Kategoria open kobiet:

 • Justyna Korytkowska z Łomży
 • Izabela Zaniewska z Warszawy
 • Halina Karnatsevich z Grodna
 • Ewa Chreścionko z Otwocka
 • Justyna Woźniak ze Sławna

 • Kategoria open mężczyzn:

 • Andrej Starzynskii z Ostrowa Wlkp.
 • Jakub Nowak z Łomży
 • Przemysław Dąbrowski z Rzekunia
 • Wojciech Kopeć z Olsztynka
 • Bogusław Andrzejuk z Białegostoku
 • Zuzanna Gancarz
  "Gazeta Otwocka"

   
  Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców z wiceprezydentem miasta Otwocka Piotrem Stefańskim
  i organizatorami III Biegu Otwockiego

  UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
   
  Komentarze
  Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Puste pole z komentarzem
  Puste pole z podpisem
  Wyszukaj
   
  Kreska
  Kreska
  Dodaj artykuł
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  otwocki

  Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

  Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola