Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Klub kawalerów"

Data publikacji: 2013-05-07, Data modyfikacji: 2013-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Do grupy zdeklarowanych kawalerów, którzy cenią sobie nade wszystko życie wygodne i wesołe, bez żadnych ślubów i zobowiązań, które krępowałyby wolność osobistą, dołącza Władysław, młodzieniec, który pokłócił się z narzeczoną i na złość kapryśnej pannie, chce wstąpić do klubu kawalerskiego.

Jest tam galeria ciekawych postaci: Wygodnicki - literat głoszący na piśmie zalety stanu kawalerskiego, Nieśmiałowski - który chciałby poznać jakąś panią, ale się wstydzi, Piorunowicz - kawaler z odzysku, który dosyć miał dziwnych upodobań żony, Motyliński - trochę birbant i wiecznie zakochany don Juan. Traf chce, że zjawia się tam również Marynia, narzeczona Władysława, ze swoją matką, z którą przyjaźni się prezes klubu kawalerów - pan Sobieniewski. Pojawia się tam również była żona Piorunowicza - Jadwiga, która właśnie jedzie do Krynicy - "do wód". Panie również. W Krynicy zjawiają się niby przypadkiem wszyscy panowie. Przebywa tam na kuracji pani Pelagia Dziudziulińska - swatka, która w sposób przebojowy i nie znoszącym sprzeciwu tonem, usiłuje zeswatać kogo się da. Panie wodzą za nos panów, a panowie, no cóż. niby nieugięci w swoich postanowieniach, jednak nie są nieczuli na wdzięki i łzy niewieście - pogubili się zupełnie. kto z kim i komu na kim zależy... A swatka Pelagia dwoi się i troi. Jadwiga, zwolniona z przysięgi małżeńskiej, czaruje na prawo i lewo i swoim sprytem niewieścim knuje intrygę, ale to już.

Adaptacja i reżyseria: Edward Garwoliński

Premiera - 19.05.2013 rok
WSTĘP - ZAPROSZENIA DO ODBIORU W BIURZE OCK
ILOŚĆ ZAPROSZEŃ OGRANICZONA

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola