Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejny rok akademicki rozpoczęty

Data publikacji: 2013-10-14, Data modyfikacji: 2013-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Otwocki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął już ósmy rok akademicki. Na inaugurację zaproszono zastępcę redaktora naczelnego "Tygodnika regionalnego" - Andrzeja Kamińskiego, który wygłosił wykład na temat pracy dziennikarskiej.


Uniwersytety Trzeciego Wieku od wielu lat są najpopularniejszą formą edukacji dla osób, które kończą aktywność zawodową lub przeszły już na emeryturę. Celem wszystkich UTW jest twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu oraz poszerzanie wiedzy intelektualnej studentów. Nasze miasto również wyszło naprzeciw potrzebom otwockich seniorów i w styczniu 2006 roku założono Otwocki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Instytucja działa w ramach Otwockiego Centrum Kultury. 8 października zainaugurowano ósmy rok akademicki, po to by podopieczni mogli zdobywać nową wiedzę, prowadzić aktywny tryb życia oraz czynnie brać udział w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Członkiem OUTW może zostać każda dojrzała osoba, której zależy na tym by zasłużony czas odpoczynku wykorzystać w najbardziej aktywny sposób. Aby stać się jednym z nich należy zgłosić się do siedziby uniwersytetu mieszczącej się przy ul. Warszawskiej 11/13, w Klubie "Smok", wypełnić deklarację i uiścić symboliczną wpłatę semestralną.

W tym roku gościem specjalnym na inauguracji roku akademickiego był zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika regionalnego" oraz prezes Stowarzyszenia Kultury Mazowsza, Andrzej Kamiński. Redaktor opowiadał o swoim życiu zawodowym, a w szczególności karierze dziennikarskiej. Poruszył temat swoich reportaży, które głęboko zapadły w jego pamięci i emocjonalnie poruszyły.

Olga Hejduk
"Gazeta Otwocka"

Andrzej Kamiński - zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika regionalnego" oraz prezes Stowarzyszenia Kultury Mazowsza.UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola