Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert laureatów Przeglądu Jasełek, Kolęd i Pastorałek

Data publikacji: 2014-01-17, Data modyfikacji: 2014-01-17
A A AWydrukDrukuj  
 

12 stycznia Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego gościła laureatów VII Miejskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz XXI Przeglądu Jasełek.


15 grudnia ubiegłego roku, w klubie Smok odbyły się eliminacje do VII Miejskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Spośród 23 uczestników z otwockich przedszkoli i szkół podstawowych wyłoniono laureatów, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Natomiast 7 i 8 stycznia 2014 roku jurorzy byli zapraszani do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów aby wyłonić zwycięzców XXI Przeglądu Jasełek. Nagrody i wyróżnienia przyznano w każdej grupie wiekowej.

12 stycznia podczas koncertu laureatów VII Miejskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz XXI Przeglądu Jasełek wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczestników każdego przeglądu. Tego dnia faworyci mogli pochwalić się swoimi muzycznymi i aktorskimi talentami. Na scenie wystąpili uczestnicy VII Miejskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, którzy w eliminacjach zajęli I, II i III miejsce.

W XXI Przeglądzie Jasełek wyłoniono jeden zwycięski zespół - Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendlerowej, pod opieką opieką s. Georgii, s. Jonaszy oraz Pani Urszuli Boratyńskiej. Uczniowie przed licznie zebraną publicznością przedstawili swój spektakl.

Olga Hejduk
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola