Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kurtyny wodne w Otwocku

Data publikacji: 2013-07-29, Data modyfikacji: 2013-07-29
A A AWydrukDrukuj  
 

 

 

W związku z wysokimi temperaturami, wzorem dużych aglomeracji, na terenie Otwocka ustawiono kurtyny wodne.


Prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak polecił miejskim służbom zarządzania kryzysowego ustawienie kurtyn wodnych. W dniu dzisiejszym (poniedziałek, 29 lipca), w dwóch miejscach na terenie miasta, można odetchnąć schłodzonym i wilgotnym powietrzem. Urząd Miasta kurtyny wodne uruchomił w Parku Miejskim i na skwerze przy rogu ulic Hożej i Armii Krajowej - nieopodal Przychodni Rejonowej i magistratu. - Kurtyny zostały zainstalowane w związku z coraz wyższymi temperaturami dającymi się we znaki zwłaszcza starszym osobom. Akcja będzie kontynuowana jeśli upały będą dalej doskwierały mieszkańcom - mówi prezydent Zbigniew Szczepaniak.

Woda z kurtyn czerpana jest z miejskiego wodociągu i jest zdatna do picia.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 




UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola