Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KWIETNIOWE wydanie "Gazety Otwockiej"

Data publikacji: 2013-04-25, Data modyfikacji: 2013-04-25
A A AWydrukDrukuj  
 

KWIETNIOWE wydanie "Gazety Otwockiej"

Polecam lekturę kwietniowego wydania "Gazety Otwockiej" z przewodnim tematem związanym z budową galerii handlowo-usługowej w centrum miasta. Szczegółowo pokazujemy fakty dotyczące procesu sądowego o odzyskanie nieruchomości. W numerze informacja o walce miejskich służb zarządzania kryzysowego z wiosennymi podtopieniami oraz przymiarkach do budowy zbiornika retencyjnego na Meranie. Publikujemy też koncepcję przebudowy otwockiego węzła kolejowego i budowy drugiego toru z Otwocka do Lublina.

Wiosna to okres intensywnych prac porządkowych. To także czas, w którym przygotowywane są i ruszają prace inwestycyjno-remontowe. W samorządach dotyczy to w głównej mierze spraw związanych z drogami i chodnikami. Otwock w tej sferze ma wyjątkowo skomplikowaną sytuację. W mieście jest 205 km dróg gminnych zarządzanych przez Miasto Otwock, ale główne ciągi komunikacyjne to 45 km dróg powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych.

Wielu mieszkańców nie wie, że za stan drogi, przylegającego do niej chodnika, odwodnienia czy koszy ulicznych odpowiada zarządca drogi. Prezydent Miasta za drogi gminne, a Starosta Otwocki za drogi powiatowe. Tu nie ma dowolności. Ustrój państwa polskiego został tak stworzony, że każdy z samorządów ma swoje obowiązki i przypisane fundusze na ich realizację. W trosce o jakość ciągów komunikacyjnych Miasto Otwock od wielu już lat udziela pomocy finansowej Powiatowi Otwockiemu - m.in. na budowę i remonty dróg, chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych. Tylko w 2013 roku, zgodnie z podjętymi na kwietniowej sesji uchwałami, pomoc ta będzie oscylowała w kwocie 750 tys. zł.

W tym numerze "Gazety Otwockiej" załączamy mapę Otwocka z siecią dróg zawierającą oznaczenia szlaków miejskich i powiatowych oraz z kontaktami do administratorów. Na odwrocie opisane są nawierzchnie oraz obowiązki, które należy egzekwować od zarządców. W wydaniu kwietniowym polecam uwadze także wywiad z wiceprezydentem miasta Otwocka Piotrem Stefańskim, w którym rozmawiamy o utrzymaniu dróg i terenów publicznych oraz o przygotowaniach do rozpoczętego już sezonu inwestycyjnego.

  • Kwietniowa Gazeta Otwocka
  • Schemat dróg publicznych w Otwocku
  • Obowiązki zarządcy drogi

 

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola