Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

LUTOWE wydanie "Gazety Otwockiej"

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

W lutowym wydaniu "Gazety Otwockiej" zapraszamy Czytelników do wzięcia udziału w realizowanym przez Miasto Otwock projekcie "Informacja i bezpieczeństwo" - komunikator SMS. W dniu 1 marca 2014 roku uruchomiony został system wysyłania przez pracowników Urzędu Miasta Otwocka, komunikatów sms'owych mieszkańcom. Przypomnijmy, że aby otrzymywać informacje (m.in. ostrzeżenia, ogłoszenia, komunikaty i zaproszenia) należy jednorazowo wysłać wiadomość SMS (według cennika operatora) o treści: tak.wot02 na numer 661 000 112. Otrzymywanie komunikatów jest bezpłatne.

W numerze opisaliśmy szereg tematów, którymi miasto żyło w ostatnich miesiącach - m.in. dyskusje na temat propozycji budowy zakładu utylizacji odpadów przy oczyszczalni ścieków oraz dyskusje wokół przebudowy Szosy Lubelskiej do parametrów trasy ekspresowej. W wydaniu nie brakuje również nakreślenia najbliższych działań samorządu - publikujemy koncepcję przebudowy Teatru Miejskiego, a także nowe zasady do rozpoczynającej się właśnie rekrutacji do publicznych przedszkoli.

Na zakończenie polecamy wywiad z psychologiem Zbigniewem Michalczykiem, prezesem Fundacji Konstruktywnego Rozwoju, która ze środków budżetu Miasta Otwocka realizuje zadania prozdrowotne i zadania z zakresu profilaktyki uzależnień.

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola