Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MAJOWE wydanie "Gazety Otwockiej"

Data publikacji: 2013-05-28, Data modyfikacji: 2013-05-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Zachęcam do lektury majowego wydania "Gazety Otwockiej".

W numerze informacje o rozpoczętym wiosną sprzątaniu miasta oraz pielęgnacji terenów publicznych, a także o pierwszych w tym roku inwestycjach drogowych. Publikujemy też fotoreportaż z modernizacji Targowiska Miejskiego przy ulicy Batorego, na którym handel zostanie przywrócony 31 maja. Pokazujemy jak duży zakres prac został przeprowadzony w trakcie realizacji tej inwestycji.

Szczególnie godnym polecenia jest tekst pt. "Niech się wszyscy przyłączą!", w którym przedstawiamy możliwości uzyskania przez mieszkańców Otwocka wsparcia finansowego na budowę przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Miasto, po zrealizowaniu inwestycji współfinansowanej ze środków unijnych w ramach Funduszu Spójności, jest zwodociągowane i skanalizowanie niemalże w całości. Jednak uzyskanie efektu ekologicznego uzależnione jest od liczby nieruchomości podłączonych do systemu.

Wartym podkreślenia jest też artykuł opisujący sztukę teatralną "Porwanie Sabinek", której premiera odbędzie się 8 czerwca w warszawskim Teatrze Kamienica. Spektakl opowiada historię otwockiej rodziny, a akcja dzieje się w przedwojennym Otwocku. Terminarz wystawiania sztuki i kontakt do Teatru Kamienica w "Gazecie Otwockiej".

Gościem majowego wydania jest ks. Kazimierz Seta, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na Ługach. Wicedziekan Dekanatu Otwock-Kresy opowiada o zakończonych właśnie Wielkich Misjach na Placach Wiary.

Serdecznie polecam lekturę "Gazety Otwockiej".
Marcin Gawrylik
Redaktor Naczelny
"Gazety Otwockiej"

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola