Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto stabilne finansowo

Data publikacji: 2013-05-14, Data modyfikacji: 2013-05-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu Miasta Otwocka przedstawione przez prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka.

17 kwietnia br. Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie podjął uchwałę, w której pozytywnie zaopiniował sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Otwocka za 2012 rok. W uzasadnieniu organ nadzorujący miejskie finanse napisał, że przedstawione przez prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka dokumenty finansowe spełniają wszelkie ustawowe kryteria i są dobrym źródłem informacji o wykonaniu budżetu.Analiza RIO potwierdziła wskaźniki przedstawione w sprawozdaniach, które przygotowali miejscy urzędnicy a zatwierdził prezydent. Ubiegłoroczne dochody zrealizowano w 98,8% planu tj. kwocie 106,76 mln zł, natomiast wydatki w 95,4%, co stanowiło łączną kwotę 100,82 mln  zł. Skład Orzekający zwrócił uwagę na malejące zadłużenie Miasta Otwocka, które na koniec 2012 roku wyniosło zaledwie 20,6% rocznych dochodów budżetowych.

Organ nadzoru podkreślił także ubiegłoroczny wynik finansowy Miasta Otwocka. Budżet został zamknięty nadwyżką w kwocie 5,94 mln zł - dwa razy wyższą od planowanej.

Sprawozdania z wykonania budżetu wraz z opinią RIO skierowane zostały teraz do Rady Miasta Otwocka, która będzie podejmowała uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Analiza poszczególnych dochodów budżetowych oraz wydatków opublikowana zostanie w najbliższym wydaniu "Gazety Otwockiej".

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola