Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

My, pamiętamy!

Data publikacji: 2013-09-10, Data modyfikacji: 2013-09-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych oraz politycznych uczcili pamięć zamordowanych w Katyniu oraz pamięć ofiar katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem "Katyń - 1940" oraz zapalili znicze przy dębie pamięci Marii i Lecha Kaczyńskich.

Na zaproszenie organizacji społecznych w niedzielę, 8 września, do Otwocka przyjechali dwaj posłowie: Mariusz Błaszczak i Adam Kwiatkowski. Parlamentarzyści wraz z władzami samorządowymi miasta Otwocka reprezentowanymi przez prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, wiceprezydenta Artura Brodowskiego i przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kudlickiego oraz przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości odmówili modlitwę za ofiary zbrodni katyńskiej przy pomniku "Katyń - 1940". Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem i zapalono znicze. W uroczystościach wzięła też udział Małgorzata Wypych, wdowa po Pawle Wypychu, który zginął w 2010 roku, w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

Następnie zebrani przejechali na teren parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na otwockich Kresach, by zapalić znicze i odmówić modlitwę przy dębie pamięci pary prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich.

Proboszcz parafii ksiądz Jan Śmigasiewicz odprawił mszę świętą w intencji ojczyzny. W homilii podkreślał, że nie ma Kościoła bez Boga, tak jak nie ma Polski bez Kościoła. Ksiądz proboszcz podziękował za inicjatywę upamiętnienia pary prezydenckiej. Wspomniał też o osobach, które zginęły w katastrofie rządowego samolotu, a w szczególności Pawła Wypycha, mieszkańca Otwocka. Na zakończenie mszy poseł Mariusz Błaszczak odczytał dokument upamiętniający posadzenie dębu pamięci ku czci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii.

Po mszy świętej odbyło się spotkanie z posłami: Błaszczakiem i Kwiatkowskim oraz z Małgorzatą Wypych. Zebrani rozmawiali o konieczności ustalenia przyczyn katastrofy samolotu oraz o inicjatywie upamiętnienia osób, które zginęły w 2010 roku pod Smoleńskiem.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola