Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niech się wszyscy przyłączą!

Data publikacji: 2013-08-13, Data modyfikacji: 2013-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Rusza budowa przyłączy kanalizacyjnych, których koszt w 45 proc. pokryty zostanie z dotacji udzielonej Miastu Otwock z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Urząd Miasta Otwocka opracował wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie dofinansowania budowy przez mieszkańców przyłączy kanalizacyjnych. Fundusz udzielił wsparcia finansowego na budowę 120 przyłączy. Każde z nich, bez względu na koszt wykonania, będzie dofinansowane w wysokości 45 proc. Pozostałą kwotę będą musieli wyłożyć właściciele nieruchomości, które zostaną przyłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Miasto Otwock wyłoniło już i podpisało umowę z wykonawcą przedsięwzięcia - firmą Edwarda Wilczyńskiego ze Starej Iwicznej. Łączny koszt budowy przyłączy to prawie 1,2 mln zł. Prace mają rozpocząć się już niebawem. Wszelkich informacji na temat budowy przyłączy zakwalifikowanych do dofinansowania w pierwszej turze udzielają pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Otwocka - bud. "C" pok. 11, tel. 22 779 20 01 wew. 239.
Do końca maja trwał nabór kolejnych wniosków od mieszkańców na budowę przyłączy, a Miasto Otwock złożyło drugi wniosek o ich dofinansowanie do NFOŚiGW. Tym razem ma być wykonanych 150 przyłączy. Planowany termin realizacji to 2014 rok, a szacowany koszt przedsięwzięcia to prawie 4 mln zł. Rozbieżność między kosztami realizacji przyłączy wynika z ich długości oraz warunków gruntowo-wodnych terenu, na którym mają być wykonane.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 


UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola