Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Noworoczne kolędowanie na Kresach

Data publikacji: 2014-01-27, Data modyfikacji: 2014-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Parafia Matki Bożej Królowej Polski gościła w swoich progach Miejską Orkiestrę Dętą oraz trzy chóry, które zaprezentowały kolędy i pastorałki. W repertuarze znalazły się zarówno utwory tradycyjne - polskie, jak i zagraniczne.


Mieszkańcy otwockich Kresów, w niedzielę 26 stycznia, tłumnie przybyli na noworoczny koncert kolęd i pastorałek do kościoła parafialnego przy ulicy Czerskiej. Zebranych powitali prezydent Zbigniew Szczepaniak i proboszcz parafii ks. Jan Śmigasiewicz. Jacek Czarnowski, dyrektor Otwockiego Centrum Kultury opowiedział natomiast o historii i tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Jako pierwsza, utwory zaprezentowała Otwocka Orkiestra Miejska pod dyrekcją Mariana Piwowarczyka. Muzycy zagrali kolędy i piosenki świąteczne: "Last Christmas", "Jingle Bells", "Oj Maluśki", "Nie było miejsca dla Ciebie", "White Christmas" oraz "Christmas twins". Następnie w prezbiterium wystąpił Otwocki Chór Kameralny "Concordia" z dyrygentem Jerzym Łysiakiem. Chórzyści odśpiewali mi.n. "Wesoły nam ten dzień Pan sprawił" i "O gwiazdo Betlejemska" w opracowaniu dyrygenta Jerzego Łysiaka.

Utwór "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś" zaprezentowała młoda artystka Julia Wolska, która jest tegoroczną laureatką otwockiego konkursu kolęd i pastorałek organizowanego przez OCK.

Następnie zaprezentowały się dwa chóry - młodzieżowy "Andromeda" pod kierownictwem Anny Ćwiklińskiej i parafialny "Cantores Reginae Poloniae" Dominika Kozery.

Na zakończenie orkiestra wraz z chórami zagrała kolędę "Bóg się rodzi". Ks. Jan Śmigasiewicz zapowiedział, że noworoczny koncert kolęd i pastorałek będzie w parafii organizowany co roku.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 


Otwocka Orkiestra Miejska pod dyrekcją Mariana Piwowarczyka


Julia Wolska


Otwocki Chór Kameralny "Concordia" z dyrygentem Jerzym Łysiakiem


Chór "Andromeda" pod kierownictwem Anny Ćwiklińskiej


Chór Parafialny "Cantores Reginae Poloniae" Dominika Kozery

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola