Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 74. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Data publikacji: 2013-09-04, Data modyfikacji: 2013-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Jak co roku, 1 września przedstawiciele władz samorządowych, związki kombatanckie, organizacje społeczne oraz reprezentanci otwockich szkół, uroczyście obchodzili rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

1 września, w 74. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej odbyła się uroczystość patriotyczna na cmentarzu parafialnym. Obchody prowadził z-ca dowódcy ds. szkolenia w Jednostce Strzeleckiej 1019 Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej - Łukasz Sokół. Przed godz. 16 zaproszeni goście, uczestnicy uroczystości oraz poczty sztandarowe zebrali się przed główną bramą, po czym przemaszerowali pod pomnik centralny na kwaterze wojennej. Następnie odśpiewano hymn, i zebrani wysłuchali przemówienia wiceprezydenta Otwocka Artura Brodowskiego. -Tragiczne wydarzenie z dziejów historii naszego Państwa trwające 6 długich lat, pochłonęło wiele ofiar. Podczas II wojny światowej całemu światu Polacy, po raz kolejny w historii, dali się poznać jako naród bohaterski i niestrudzony w walce o wolność. To słowo miało i ma szczególne znaczenie. Jesteśmy rozpoznawani w Europie i na świecie jako naród z ogromnym duchem walki o suwerenność, niezależność i właśnie przede wszystkim o wolność, której również dzisiaj nam potrzeba.- mówił wiceprezydent. Ks. Prałat Bogdan Sankowski, dziekan Dekanatu Otwockiego odmówił modlitwę za poległych. Następnie pod pomnikiem oraz na płycie "Żołnierzom Kampanii Wrześniowej" złożono kwiaty. Uroczystość zakończyło Bractwo Strzelców Kurkowych "Lechity" salwą honorową dla uczczenia pamięci poległych w czasie II Wojny Światowej.

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola