Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwocczanie hucznie pożegnali lato!

Data publikacji: 2013-09-15, Data modyfikacji: 2013-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 

8 września odbyło się uroczyste "Pożegnanie Lata". Było wiele pokazów, niesamowite koncerty i mnóstwo emocji.

Pożegnanie lata rozpoczął VIII Otwocki Integracyjny Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka i Prezesa Mazowieckiego Zarządu TKKF. O godzinie 12, prowadzący spotkanie Ryszard Myśliwski oficjalnie rozpoczął bieg. W tym roku udział wzięło 285 osób, a biegu w określonym czasie nie ukończyły jedynie dwie osoby. Zawodnicy mieli do pokonania 5400 metrów. Start i meta był na terenie Parku Miejskiego. Trasa biegu oznakowana była co 1000 m. Uczestnicy biegli ulicami asfaltowymi, eskortowani przez policję oraz Straż Miejską. Było 5 kategorii dzielonych na płeć: dzieci do lat 12, młodzież do lat 18, open, rodzina (co najmniej trzech członków rodziny) i weterani (50+). Nagrody były przyznawane w każdej kategorii za 1. miejsca nagroda rzeczowa, statuetka, medal. Za 2. i 3. miejsce medal. Dodatkowo szkoła, której reprezentanci najliczniej ukończyli bieg dostała Nagrodę Specjalną - Puchar Prezydenta Miasta Otwocka. W tym roku tę nagrodę wygrał Zespół Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych im. Stanisława Staszica z Otwocka. W kategorii open mężczyzn wygrali: 1. Paweł Łysik z Otwocka, 2. Łukasz Winnicki, 3. Michał Makarewicz z Otwocka. W kategorii open kobiet wygrały: 1. Ewa Chreścionko, 2. Anna Gawrońska, 3. Klaudia Kobus z Pilawy. Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii rodzina otrzymała rodzina Winnickich. Otwocki bieg z roku na rok staje się coraz bardziej popularne - w tamtym roku udział wzięło 241 osób. Nagrody wręczał Ryszard Myśliwski wraz z reprezentantką Urzędu Miasta Agnieszką Dąbrowską.

Następnie odbył się pokaz Musztry Paradnej Jednostki Strzeleckiej 1019 ZS Strzelec OSW (uczniów klas: administracyjno - obronnej i wojskowo - policyjnych ZSE-G w Otwocku), po czym odbył się pokaz akrobacji oraz parkour'u podopiecznych TKKF "Apollo".

Po godzinie 17 "strzelcy" z Jednostki Strzeleckiej 1019 przedstawili tajniki podstaw samoobrony. Tymczasem na scenie zagościła Anna Powierza - aktorka znana z roli Czesi z serialu "Klan". Pokazała na przykładzie prowadzących Dagmarze Kowalskiej i Jacku Czarnowskim szybkie ćwiczenie aktorskie na poprawę mowy. Pani Anna zapowiedziała, że będzie częściej odwiedzać Otwock, ponieważ poprowadzi warsztaty aktorskie dla dzieci w Otwockim Centrum Kultury.

O godzinie 18 rozpoczęła się druga - koncertowa odsłona "Pożegnania Lata". Na scenie pojawił się czeski bluesowo - rockowy zespół The Cell. Kapela na koncie ma dwie płyty "Areyouready" i "Keepin' on, Rollin' hard". The Cell dało wspaniały występ dzięki , a publiczność była zachwycona. Czeski zespół spodobał się każdemu - nawet zagorzałym przeciwnikom bluesa.

Na zakończenie uroczystego pożegnania lata odbył się - wyczekiwany przez otwocczan koncert zespołu Enej. Zjawili się punktualnie o 19:15 by udzielić wywiadów. Z wokalistami reprezentującymi zespół - Piotrem Sołoducha i Mirosławem Ortyńskim rozmawiała Zuzanna Gancarz. Wywiad z zespołem w najbliższym wydaniu "Gazety Otwockiej".

Równo o godzinie 20 weszli na scenę. Tłum przywitał ich gromkimi oklaskami, a chłopaki jak zwykle nie zawiedli swojej publiczności dając rewelacyjny koncert. Fani śpiewali razem z kapelą, fanki piszczały z zachwytu. To było doskonałe zwieńczenie lata.


Organizatorzy imprezy: Miasto Otwock, Otwockie Centrum Kultury, TKKF "Apollo" Otwock oraz Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady.

Zuzanna Gancarz
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola