Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsza "jedynka"

Data publikacji: 2013-10-16, Data modyfikacji: 2013-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 

W Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta dla dyrektorów, nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. Tego dnia świętowano również 95-lecie SP nr 1 - najstarszej placówki oświatowej w Otwocku.


Grono pedagogiczne z otwockich gimnazjów, szkół podstawowych, przedszkoli oraz zaproszeni goście spotkali się w Szkole Podstawowej nr 1 by razem świętować Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu prezydent miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz wiceprezydent Artur Brodowski wręczyli Nagrody Prezydenta, za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w codzienną pracę dydaktyczno-wychowawczą. Nagrodzonych zostało 10 dyrektorów, 24 nauczycieli oraz 14 pracowników administracyjnych. Dodatkowo prezydenci wręczyli 5 srebrnych Otwockich Sosenek dla nauczycieli za dotychczasową trudną pracę wkładaną w wychowanie i kształcenie dzieci. - Święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone w dniu 14 października jest szczególnym podziękowaniem za całoroczny trud i ciężką pracę dydaktyczno-wychowawczą, którą realizują. Praca nauczyciela nie jest łatwa, wymaga dobierania różnych metod i form zainteresowania młodego człowieka swoim przedmiotem. To nie tylko codzienna edukacja podopiecznych, ale również w roli wychowawców [.] Jak mawiał Jan Paweł II - Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli. Ciąży na Was moi drodzy ogromna odpowiedzialność, bo to Wy, zaraz po rodzicach, zobowiązaliście się do budowania bogactwa narodu, do kształtowania chłonnych umysłów - mówił prezydent.

W tym samym dniu Szkoła Podstawowa nr 1 obchodziła swoje 95 urodziny. Z tej okazji prezydent Zbigniew Szczepaniak, wiceprezydent Artur Brodowski i przewodniczącym Rady Miasta Piotr Mateusz Kudlicki podarowali dyrektorce SP nr 1 Edycie Rosłaniec obraz przedstawiający magistrat oraz bukiet kwiatów. - Świętujemy dziś również 95. rocznicę uruchomienia Szkoły Podstawowej nr 1. Najstarszej w Otwocku placówki oświatowej, która była początkiem edukacji rzeszy otwocczan. - mówił prezydent. - Wychowanie najmłodszego pokolenia skupia się przede wszystkim na tworzeniu przyjaznego i bezpiecznego środowiska, sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi osobowości dzieci i młodzieży. Uważam, że kadrze SP nr 1 w minionych dziesiątkach lat udało się tą misję wypełnić wzorowo. Samorząd Miasta Otwocka docenia te działania. Miasto wspierało i wspiera pedagogów w tym wysiłku. Ostatnim naocznym przykładem tych wspólnych działań jest rozbudowa skrzydła szkolnego, która pozwoli na zapewnienie najmłodszym uczniom godnych warunków edukacji - powiedział prezydent. Następnie życzył siły oraz wytrwałości dyrektorce oraz pracownikom placówki. Następnie Jan Tabencki podarował szkole książkę o życiu Władysława Reymonta w Otwocku. Po oficjalnej części uroczystości zebrani obejrzeli spektaklu przygotowany przez uczniów szkoły.

Srebrne Otwockie Sosenki

 • Wanda Najman - była dyrektor SP nr 1
 • Joanna Kordowska - nauczycielka SP nr 1
 • Krystyna Całka - była dyrektor SP nr 1
 • Ewa Bacińska - pracownik szkoły SP nr 1
 • Grzegorz Zawadka - pracownik szkoły SP nr 1
 • Zuzanna Gancarz
  "Gazeta Otwocka"

   

   

   

  UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
   
  Komentarze
  Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Puste pole z komentarzem
  Puste pole z podpisem
  Wyszukaj
   
  Kreska
  Kreska
  Dodaj artykuł
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  otwocki

  Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

  Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola