Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pół wieku "Nukleona"

Data publikacji: 2013-10-30, Data modyfikacji: 2013-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Dawniej Technikum Nukleoniczne, dziś Zespół Szkół nr 2 hucznie obchodziło złoty jubileusz.


Na zaproszenie dyrektora Henryka Matoska przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie, absolwenci, uczniowie oraz grono pedagogiczne.


Świętowanie rozpoczęto mszą świętą odprawioną w intencji szkoły w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Druga część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej ZS nr 2. Dyrektor szkoły powitał zebranych gości, opowiedział historię szkoły, mówił o roku 1992, gdy władze naszego kraju zdecydowały o nie budowaniu elektrowni atomowej, przez co trzeba było zmienić nazwę oraz profil szkoły. Następnie prezydent Zbigniew Szczepaniak, absolwent "Nukleonika" życzył kolejnych sukcesów i wręczył dyrektorowi plakietę pamiątkową. Życzenia złożyli również Wiesława Tomaszewska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, Maciej Sadowski z Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku - Mariusz Zabrocki.

Po uroczystych przemowach, dyrektor szkoły Henryk Matosek uhonorował najbardziej zasłużonych pracowników pamiątkowymi medalami. Następnie goście obejrzeli fotografie z najważniejsze wydarzeń z historii szkoły - nie tylko te oficjalne. Uczniowie przygotowali część artystyczną, zakończoną melancholijną piosenką Marka Grechuty "Tyle było dni". Po chwilach wzruszenia można było zwiedzić szkołę. Na zakończenie uroczystości goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Zuzanna Gancarz
"Gazeta Otwocka"


UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola