Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Porwanie Sabinek" - sztuka w Otwocku

Data publikacji: 2013-05-22, Data modyfikacji: 2013-05-22
A A AWydrukDrukuj  
 

8 czerwca 2013 r., w ramach obchodów Roku Tuwima, w Teatrze Kamienica będzie miała miejsce premiera spektaklu "Porwanie Sabinek". Sztukę autorstwa Franza i Paula Schonthan przełożył Książę Poetów Polskich - Julian Tuwim.

Będzie to kolejny, stylowy wodewil w reżyserii Emiliana Kamińskiego. Akcja sztuki rozgrywa się w Otwocku na początku XX wieku. Spektakl opowiada pełną zabawnych perypetii historię mieszczańskiej rodziny Owidowiczów. Ich stateczne życie zadrży w posadach, kiedy w mieście pojawi się objazdowy teatr nieco nieobliczalnego wizjonera - Leonarda Strzygi Strzyckiego - w tej roli Emilian Kamiński.

Rodzina Owidowiczów uwikła się w sieć intryg, by ukryć przed jedną z bohaterek fakt, iż jej mąż napisał scenariusz sztuki pt. "Porwanie Sabinek", która ma być wystawiona w miejscowym kasynie.

Będzie to sztuka pełna niespodzianek, a jedną z nich zdradzimy Państwu już teraz! Otóż, w przedstawieniu tym, po raz pierwszy na deskach teatru, u boku Emiliana Kamińskiego wystąpi jego siostra - Dorota Kamińska (w roli Ernestyny). Oprócz aktorskiego rodzeństwa, publiczności, zaprezentują się: Ewa Lorska, Michalina Sosna, Olga Sarzyńska, Wojciech Duryasz, Marek Frąckowiak, Mikołaj Krawczyk, Michał Rolnicki.

W scenografii spektaklu zostaną użyte oryginalne elementy drewnianej architektury letniskowej - tzw. świdermajera. Dla pasjonatów architektury, w stylu Michała Elwiro Andriollego, będzie to niezwykła okazja, by przenieść się w świat podwarszawskiego miasteczka z początku XX wieku.

Obsada: Dorota Kamińska, Ewa Lorska, Michalina Sosna, Olga Sarzyńska, Wojciech Duryasz, Marek Frąckowiak, Emilian Kamiński, Mikołaj Krawczyk, Michał Rolnicki.
Autorzy: Franz i Paul Schonthan
Adaptacja: Julian Tuwim
Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński
Muzyka: Paweł Gawlik
Aranżacja: Marta Grzywacz
Kostiumy: Anna Waś

Partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Otwock. Informacje na temat biletów można uzyskać
w warszawskim Teatrze Kamienica tel. 22 624 01 99
e-mail: bilety@teatrkamienica.pl
Kasa biletowa czynna jest codziennie od 11:00 do 19:00 / do rozpoczęcia ostatniego przedstawienia.
Najbliższe terminy:

06 czerwca 19:30 Scena Oficyna
07 czerwca 19:30 Scena Oficyna
08 czerwca 19:30 Scena Oficyna
13 czerwca 19:30 Scena Oficyna
14 czerwca 19:30 Scena Oficyna
23 czerwca 16:00 Scena Oficyna

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola