Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Porządki na drogach

Data publikacji: 2013-05-07, Data modyfikacji: 2013-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Akcja pozimowego oczyszczania ulic, chodników i skwerów idzie pełną parą. W sumie przeprowadzenie tych prac kosztowało będzie Miasto Otwock 150 tys. zł.

Równolegle miejskie służby komunalne przystąpiły do grabienia trawników i pielęgnacji roślin na osiedlach, położnych na miejskich gruntach w centrum lub będących w administracji Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej. W sumie służby komunalne skierowane zostaną na teren całego miasta. - Zgodnie z harmonogramem działań, rozpoczęły się prace polegające na pielęgnacji roślinności, szczególnie związane ze strzyżeniem trawników i przygotowaniem miejskich rabat kwiatowych. Na ten cel planujemy w tym roku wydać 960 tys. zł - informuje Piotr Stefański, wiceprezydent Otwocka. Zespół pracowników komunalnych skierowany został także do oczyszczania miasta z ogłoszeń i reklam, którymi oblepione są budynki, tablice i słupy energetyczne. Kompleksowa akcja walki z procederem rozlepiania ogłoszeń, będzie jeszcze kontynuowana. Są już w tej sprawie ustalenia z władzami powiatu, że działania będą prowadzone wspólnie. - Będziemy bezwzględnie walczyć z ogłoszeniami, plakatami i banerami rozlepionymi na terenie całego miasta - podkreśla wiceprezydent Piotr Stefański.

- Następnie weźmiemy się za oczyszczanie urządzeń odwadniających i czyszczenie wiat przystankowych - dodaje.

Tradycyjnie już w okresie wiosennym, gdy pogoda się stabilizuje, drogowcy na zlecenie Miasta Otwocka przystąpią do prac remontowych. - Czekamy na sprzyjającą aurę do rozpoczęcia kompleksowego równania nieutwardzonych dróg gminnych. Sprzęt skierowany zostanie na gruntowe szlaki komunikacyjne, o łącznej długości 150 kilometrów, oczywiście na te, które są zarządzane przez Miasto Otwock. Tempo prac jest uzależnione od warunków atmosferycznych, bo uzyskanie odpowiedniego, długotrwałego efektu równania nieutwardzonych dróg, wymaga wykonywania robót w odpowiedniej temperaturze i przy dostatecznej wilgoci. Dodatkowo w miejscach, gdzie w trakcie zimy drogi zostały uszkodzone, wykonywane będzie doziarnianie tłuczniem - zaznacza wiceprezydent. Niewykluczone, że w trakcie roku odcinki, które są najbardziej eksploatowane, będą równane i naprawiane ponownie.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola