Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozbudowa jedynki pełną parą

Data publikacji: 2013-08-08, Data modyfikacji: 2013-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku idzie pełną parą.

To największa oświatowa inwestycja, która zostanie sfinansowana z budżetu Miasta Otwocka w 2013 roku, a dokończona w przyszłym roku. W miejscu starego, prawego skrzydła powstanie wkomponowany w obecną bryłę szkoły dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 576 m2, a więc dwa razy większej, niż obecny. W nowym obiekcie docelowo ma być urządzonych sześć sal lekcyjnych o powierzchni: 47 m2 (cztery sale), jedna o powierzchni 42 m2, pracownia komputerowa o pow. 24 m2, świetlica ogólna o pow. 73 m2, świetlica do tzw. "cichej nauki" - 24 m2, niezależna świetlica dla "zerówki" - 25 m2.

Docelowo w przebudowanym skrzydle mają się odbywać zajęcia dla klas od pierwszych do trzecich. Najmłodsi uczniowie będą mieli oddzielne wejście od strony placu zabaw, a także własną szatnię. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu inwestycji komfort przebywania w placówce również ulegnie rewolucyjnym zmianom. Sale będą miały odpowiednią powierzchnię, ale to nie wszystko. Ich kubatura także będzie zwiększona, a to za sprawą wysokości ścian. Do tego dochodzi zmiana oświetlenia i zamontowanie większych okien. To wszystko spowoduje poprawę jakości nauczania.

Dodatkowo zlikwidowana zostanie stara kotłownia, a Szkoła Podstawowa nr 1 będzie ogrzewana ciepłem z Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej. W czerwcu OZEC rozpoczął drążenie tunelu pod ulicą Karczewską tak, aby podłączyć ciepłociąg nie uszkadzając jezdni. Roboty budowlane rozpoczęły się wraz zakończeniem roku szkolnego. Z końcem lipca rozebrano stary budynek. Budowę wizytował wiceprezydent Artur G. Brodowski, którego oprowadzał wykonawca robót Dariusz Dziurdziak, właściciel firmy DAR.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 


UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola