Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszyła budowa sygnalizacji

Data publikacji: 2013-07-24, Data modyfikacji: 2013-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 

RDo połowy sierpnia dwa przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 12 zostaną przebudowane.

W ich miejscu powstanie jedna "zebra", a ruchem kierowała będzie sygnalizacja świetlna Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku od dawna zabiega o zmianę organizacji ruchu w obrębie wejścia do placówki - przy ulicy Andriollego. Chodzi o wymuszenie na kierowcach radykalnego obniżenia prędkości pojazdów w tym rejonie, bo jak się okazuje, rondo zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Matejki, Filipowicza i Andriollego nie w pełni rozwiązało ten problem. Tymczasem chodzi o bezpieczeństwo niemalże 1000 uczniów uczęszczających do "Dwunastki" oraz dzieci i młodzieży korzystających z pobliskiego parku i ogólnodostępnego placu zabaw.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi, władze miasta w tegorocznym budżecie zarezerwowały środki finansowe na przebudowę ulicy Andriollego na odcinku przy szkole podstawowej. Jak informuje Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, wykonane zostały koncepcja zmian zasad poruszania się przy szkole oraz szczegółowy projekt zmiany organizacji ruchu. Według zamierzeń wprowadzone mają być dwie zasadnicze zmiany. Pierwsza to likwidacja dwóch obecnie istniejących przejść dla pieszych, a w ich miejscu utworzenie jednego. Druga to oddzielenie przejścia barierkami i spowolnienie ruchu za pomocą sygnalizacji świetlnej. Według planów ma to być sygnalizacja uruchamiana za pomocą przycisku - przez pieszego - na wzór sygnalizatora zlokalizowanego przy ulicy Karczewskiej - przed Szkołą Podstawową Nr 1.

Projekt organizacji ruchu został zatwierdzony przez Powiatowego Inżyniera Ruchu. Rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji, która ma kosztować 123 tys. zł. Wykonawca - firma Podkowa z Warszawy przystąpiła w połowie lipca do realizacji przedsięwzięcia.

- Zmiana organizacji ruchu w ulicy Andriollego to kolejna inwestycja Miasta Otwocka, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ciągach komunikacyjnych przy placówkach oświatowych - podkreśla wiceprezydent Artur G. Brodowski.

Zgodnie z harmonogramem robót przebudowa przejścia dla pieszych wraz z montażem sygnalizacji świetnej ma zakończyć się w połowie sierpnia.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola