Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Słynna podróżniczka w Eurocafe.

Data publikacji: 2013-10-15, Data modyfikacji: 2013-10-15
A A AWydrukDrukuj  
 

W niedzielny wieczór Elżbieta Dzikowska - historyk sztuki, sinolog, reżyserka, autorka wielu publikacji, programów telewizyjnych, audycji radiowych i wreszcie pisarka przeniosła słuchaczy w najodleglejsze zakątki świata.


Elżbieta Dzikowska wraz z nieżyjącym już Tonim Halikiem przemierzyła cały świat. Od opowieści, jak poznała swojego męża rozpoczęło się niedzielne spotkanie z podróżniczką. 13 października, podczas wizyty w kawiarni Eurocafe Elżbieta Dzikowska przeniosła słuchaczy w kilkudziesięciominutową podróż po Ameryce Łacińskiej, do państw, z którymi jest szczególnie związana, czyli Peru i Meksyku. Opowiedziała o swojej przygodzie z podróżowaniem i dziennikarstwem. Wszystko rozpoczęło się od studiów, na których uczyła się języka chińskiego, a później historii sztuki. Następnie pojawił się etat w piśmie "Chiny", który później przekształcił się w "Kontynenty". Elżbieta Dzikowska odpowiadała za dział: Ameryka Łacińska i tam właśnie zaczęła podróżować. Wówczas rozwinęła swoje umiejętności reżyserskie, dziennikarskie i fotograficzne, a także poznała wielu przyjaciół. Wśród nich był jej mąż Tony Halik. Razem odkrywali świat, a następnie pokazywali ludziom m.in. w programie "Pieprz i wanilia". Program szybko zdobył wielką popularność. W niektórych momentach oglądalność wzrastała nawet do 18 milionów widzów.

Elżbieta Dzikowska niewątpliwie oczarowała swoją osobowością przybyłych gości. Emanowała ciepłem i życzliwością, a przede wszystkim sprawiła, że choć na chwilę słuchacze przenieśli się niemal na koniec świata.

Pełne pasji opowieści, uzupełniły pytania uczestników, na które podróżniczka chętnie odpowiadała.

Spotkanie zakończyło się sprzedażą książki Elżbiety Dzikowskiej pt. "Tam gdzie byłam". Uczestnicy mogli również otrzymać specjalną dedykację od autorki.

Olga Hejduk
"Gazeta Otwocka"

 

Specjalna dedykacja od autorki książki pt. "Tam gdzie byłam" Elżbiety Dzikowskiej

dla wiceprezydenta Miasta Otwocka Artura Brodowskiego.


UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola