Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z organizacjami

Data publikacji: 2013-11-25, Data modyfikacji: 2013-11-25
A A AWydrukDrukuj  
 

W restauracji "Stylowa" odbyło się spotkanie prawie 70 przedstawicieli organizacji pozarządowych z Otwocka z władzami miasta, aby podsumować działania z 2012 i 2013 roku, a także określić wspólne działania na przyszłość.


Sformalizowana współpraca Miasta Otwocka z organizacjami pozarządowymi nastąpiła w 2004 roku - czyli w okresie, gdy weszła w życie ustawa regulującą zasady funkcjonowania trzeciego sektora i jego współpracy z administracją publiczną. W ciągu minionych lat miasto przekazało organizacjom środki w wysokości ponad 7,6 mln. W piątek, 22 listopada, koordynator ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miasta Otwocka Izabela Milewska przedstawiła podsumowanie minionych lat współpracy. W dalszej części spotkania koordynator wyjaśniała zasady uzyskiwania wsparcia finansowego i pozafinansowego od samorządu miejskiego. - Jako miasto realizujemy cele ustawowe. Doceniamy współpracę z organizacjami pozarządowymi, bo jest dużym wsparciem naszych działań. Tym bardziej, że idea funkcjonowania trzeciego sektora opiera się na pracy społecznej stowarzyszeń, fundacji i innych podmiotów zaliczanych do kategorii jednostek ngo. Za to dziś chcieliśmy Państwu podziękować - mówił prezydent Zbigniew Szczepaniak.

Koordynator Izabela Milewska przedstawiła zebranym założenia przyszłorocznego programu współpracy, a także wyjaśniała w grupie roboczej, jak wypełniać wnioski i sprawozdania konieczne do realizowania współpracy finansowej.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola