Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Światła przy dwunastce włączone!

Data publikacji: 2013-09-07, Data modyfikacji: 2013-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Światła przy dwunastce włączone!

Prezydent Miasta Otwocka uroczyście uruchomił sygnalizację świetlną przy Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2 września, o godz. 10 uczniowie wraz z dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 12 Danutą Szyszko, księdzem Ryszardem Robakiewiczem SAC oraz kadrą nauczycielską, zebrali się przed budynkiem szkoły by wziąć udział w uroczystym włączeniu sygnalizacji świetlnej. Po poświęceniu nowo wybudowanego sygnalizatora przez księdza Ryszarda Robakiewicza SAC, prezydent miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak włączył światła, a nauczyciele wraz z najmłodszymi uczniami by uczcić to wydarzenie oraz rozpocząć rok szkolny wypuścili kolorowe balony napełnione helem.

Prezydent Zbigniew Szczepaniak powiedział: - Staramy się realizować projekty poprawiające bezpieczeństwo uczniów nie tylko w szkole, ale i na zewnątrz. Sygnalizacja świetlna przy Szkole Podstawowej nr 12 oraz przy Szkole Podstawowej nr 1, czy budowa ulicy Zygmunta - wszystko to jest realizowane dla poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci, w ich drodze do szkoły i do domu, aby spokojnie mogły oddać się programowi nauczania.

Dyrektor szkoły Danuta Szyszko o poprawie bezpieczeństwa: - Przez ostatnie dwa lata pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa w szkole, jest to dla nas bardzo ważne. Budowa sygnalizacji świetlnej jest kolejnym projektem realizowanym przez Urząd Miasta Otwocka z czego się bardzo cieszę. Wcześniej na wniosek rady rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej nr 12 władze samorządowe wybudowały rondo, teraz sygnalizację świetlną, co znacznie poprawiło bezpieczeństwo - mówiła dyrektor Szyszko.

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola