Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świder Skimboard Contest IV

Data publikacji: 2013-07-16, Data modyfikacji: 2013-07-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Już po raz czwarty nad Świdrem odbyły się zawody skimboardowe. Kilkudziesięciu zawodników rywalizowało o mistrzostwo w ślizgu deską na płyciznach. To już czwarta impreza, której celem jest zachęcenie do aktywnego wypoczynku nad rzeką Świder.

Miasto Otwock, Stowarzyszenie Kocham Józefów i Konar Pro skimboards na miejskiej plaży przy ulicy Turystycznej, nieopodal dawnego mostu kolejki wąskotorowej, zorganizowały Czwarte Otwarte Mistrzostwa Skimboardowe - Świder Skimboard Contest IV. Wzięli w nich udział krajowi mistrzowie skimboardu. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: mężczyźni - amatorzy i profesjonaliści oraz kobiety. Równolegle, na drugim torze, organizatorzy prowadzili szkółkę skimboardową.

Na czym polega skimboard? To sport wodny, który wykonywany jest na jeździe, a dokładnie ślizgu na desce, po płytkiej wodzie. Charakteryzuje się dowolnością wykonywanych trików. Skimboard jest z roku, na rok coraz popularniejszy wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych osób.

- Przed czteroma laty powstała idea zorganizowania pierwszych zawodów skimboardowych nad świdrem, w których wzięło udział około 30 osób. Rok później, podczas drugiej edycji ŚSC liczba publiczności oraz zawodników wzrosła kilkunastokrotnie. Dynamiczny rozwój imprezy sprawił że ŚSC stał się jedną z trzech największych imprez skimboardowych w Polsce. Co roku na zawodach zjawia się czołówka polskiego skimboardingu - mówi Paweł Rupniewski, prezes Stowarzyszenia Kocham Józefów, inicjator zawodów.

Dwa lata temu Miasto Otwock formalnie ustanowiło miejsce do plażowania i wypoczynku nad Świdrem, a zawody skimbordowe na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowo-kulturalnych współfinansowanych przez miejski samorząd. Wiceprezydent Otwocka Artur Brodowski, który wraz z prezesem Pawłem Rupniewskim zamykał tegoroczne zawody skimboardowe, powiedział że plaża z roku, na rok będzie zagospodarowywana, tak aby stała się miejscem wypoczynku mieszkańców Otwocka i przyjezdnych gości.

 

 


UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola