Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Test syren alarmowych

Data publikacji: 2013-10-23, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

W środę 23.10.2013 r. o godz. 10.22 zawyły syreny alarmowe w 44 miastach województwa mazowieckiego , w tym także w Otwocku . Był to test systemu wykrywania i ostrzegania na wypadek zagrożenia terrorystycznego.


Zgodnie z zarządzeniem Nr 526 Wojewody Mazowieckiego z dn. 22 października 2013 r. uruchomiono treningowo sygnał ogłaszający alarm, czyli trzyminutowy, modulowany dźwięk syreny. Alarm został odwołany ok. godz. 11.00 nadaniem treningowego, trzyminutowego sygnału ciągłego.

Test syren odbył się w ramach ćwiczenia RENEGADE-KAPER 13/II - Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

Syreny tworzą system ostrzegania i alarmowania ludności. Włączane są w sytuacjach wyjątkowego zagrożenia. Przynajmniej raz w roku powinno być sprawdzane ich działanie.

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola