Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwa przebudowa ul. Sosnowej

Data publikacji: 2013-07-26, Data modyfikacji: 2013-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Otwock rozpoczęło modernizację II odcinka ulicy Sosnowej w centrum miasta.

Przed kilkoma laty zmodernizowany został odcinek ulicy Sosnowej od skrzyżowania z ulicą Andriollego do skrzyżowania z ulicą Karczewską. Teraz zaczęły się prace drogowe obejmujące kolejny odcinek o długości 200m (od skrzyżowania z ulicą Andriollego do skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej). W ramach robót, zleconych przez Miasto Otwock, wykonany będzie jednokierunkowy ciąg pieszo - jezdny o szerokości 5 metrów, z czego 3m zajmie jezdnia z kostki w kolorze grafitowym, a 2 metry ciąg pieszy z szarej kostki. Odcinek ulicy oznakowany będzie jako strefa zamieszkania, co oznacza wprowadzenie dopuszczalnej prędkości - 20km/h i bezwzględne pierwszeństwo pieszych. Wykonane będzie także odwodnienie oraz powstanie kilka dodatkowych miejsc parkingowych na wysokości budynku Teatru.

Koszt całkowity robót to niespełna 250 tys. zł. W trakcie prac wyremontowano także chodnik łączący ulicę Sosnową z ulicą Hożą. Wykonawcą inwestycji jest firma TOMIRAF, a planowany termin zakończenia robót to początek września.

Zuzanna Gancarz
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola