Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwierz w siebie po raz piąty!

Data publikacji: 2013-07-24, Data modyfikacji: 2013-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Otwock zakończyło właśnie kolejny projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej, którego celem była pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku po raz kolejny realizował projekt współfinansowany przez Unię Europejską "Uwierz w siebie - ty też potrafisz". Jego celem było udzielenie kompleksowego wsparcia poprzez nabycie lub podniesienie umiejętności zawodowych pozwalających na odzyskanie samodzielności. W tegorocznej - V już edycji, trwającej od stycznia do lipca br. udział wzięło 20 osób. Wszyscy ukończyli podstawowy kurs obsługi komputera. Dodatkowo każdy mógł wybrać między kursami i szkoleniami: manicure, pedicure i stylizacja paznokci; obsługa kas fiskalnych; magazynier z obsługą komputera i wózków jezdnych; opiekunka dziecięca; księgowość; fryzjerstwo; masaż; nowoczesne metody wykańczania wnętrz; pracownik administracyjno - biurowy; opiekun osoby starszej, przewlekle chorej lub niedołężnej; profesjonalne utrzymania czystości; artystyczne układanie roślin.

Uczestnicy mieli konsultacje m.in. z doradcą zawodowym - Anną Kościeszą, psychologiem - Radosławem Guzem oraz pedagogiem - Anną Sikorską. Warsztaty i szkolenia zawodowe miały na celu pomoc osobom, które w nich uczestniczyły przygotować się na zmiany w życiu oraz pokonywać bariery psychospołeczne.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia, był pięciodniowy wyjazd integracyjny wraz z rodzinami do Krakowa i Zakopanego.

24 lipca w Urzędzie Miasta Otwocka odbyło się uroczyste zakończenie projektu. Obecni byli: prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Ejsmont, radna Danuta Szufnarowska oraz koordynator projektu Bogumiła Kołtan. Prezydent Szczepaniak wraz z radną Szufranowską wręczyli uczestnikom certyfikaty za udział w programie. - Gratuluję wytrwałości osobom biorącym udział w szkoleniach, a pracownikom OPS, że z sukcesem zakończyli kolejną edycję "Uwierz W Siebie - Ty Też Potrafisz" - mówił prezydent.

Wartość projektu to 220 tys. zł z czego 187 tys. zł sfinansowane zostało z dotacji pochodzącej ze środków Unii Europejskiej.

Zuzanna Gancarz
"Gazeta Otwocka"

 

 
UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola