Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wakacyjna akcja edukacyjna "Nie bądź jeleń, weź paragon"

Data publikacji: 2013-07-25, Data modyfikacji: 2013-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Wakacje, a wraz z nimi rusza akcja informacyjno - edukacyjna Ministerstwa Finansów pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon".

Po raz kolejny pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie i urzędów skarbowych Mazowsza będą informowali klientów o zaletach płynących z posiadania paragonu, oraz potrzebie wspierania uczciwej konkurencji.

Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę z ważności tego z pozoru mało znaczącego kawałka papieru. Jest to potwierdzenie, że dany towar kupiliśmy u konkretnego sprzedawcy i tylko tam możemy go reklamować i dochodzić swoich praw w razie stwierdzenia, że jest wadliwy lub nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego warto pamiętać o odebraniu i zachowaniu paragonu, a w przypadku, gdy sprzedawca go nie wydrukuje, poprosić o jego wydanie. Biorąc paragon wspieramy uczciwą konkurencję i mamy gwarancję, że podatek zapłacony w cenie towaru trafi do budżetu państwa, skąd powróci do nas pod postacią lepszych dróg, remontowanych szpitali i szkół czy rozszerzanej sieci żłobków i przedszkoli.

Równolegle prowadzone będą kontrole w punktach handlowych i usługowych, w czasie których inspektorzy będą sprawdzać rzetelność ewidencjonowania transakcji na kasach fiskalnych i prowadzenia ewidencji w działalności nie wymagającej posiadania kasy.

Akcję promuje nowy satyryczny rysunek Andrzeja Mleczki, który zachęca do odbioru paragonów.

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola