Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z Waikiki na Plażę z Klimatem

Data publikacji: 2013-07-24, Data modyfikacji: 2013-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Z wybrzeża egzotycznych Hawajów na otwocki brzeg Świdra - plażówka cieszy się coraz większą popularnością. Widowiskowości tej dyscypliny dowiodły rozegrane w weekend 20-21 lipca IV Otwarte Mistrzostwa Otwocka w Siatkówce Plażowej.

Kiedy blisko sto lat temu George David Center wyznaczał pierwsze boisko na plaży w Waikiki, nie przypuszczał, że stworzona przez niego gra stanie się letnim przebojem, uprawianym pod każdą szerokością geograficzną i nie tylko nad wodą. Dziś siatkówka plażowa robi zawrotną karierę, zaznaczając swoją obecność wśród dyscyplin olimpijskich i szeregu zawodów organizowanych na całym świecie. Jej popularność potwierdziła także frekwencja towarzysząca zorganizowanym w ubiegły weekend czwartym Otwartym Mistrzostwom Otwocka w Siatkówce Plażowej. "Mieliśmy tak wiele zgłoszeń, że listy startowe musieliśmy zamknąć już w czwartek" - mówi koordynator otwockich wydarzeń sportowych Tomasz Cymerman.

Sobotnie przedpołudnie zdominowała rywalizacja pań. Współzawodnictwo pięciu żeńskich zespołów wygrał duet Paulina Osica, Karolina Rybicka. Mieszkankom Nowego Dworu Mazowieckiego uległy gospodynie Inga Bąk i Marta Wójcik oraz reprezentantki Warszawy Ewelina Grzelak i Monika Chudek. Pierwszy dzień Mistrzostw zakończył turniej mix, w którym starło się ze sobą 10 par mieszanych. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się duet Paulina Osica - Michał Słyk. Na podium znalazły się także pary Marta Wójcik - Przemysław Sitek oraz Agata Furlepa - Krzysztof Szubarczyk.

Nagrody dla najlepszych par sobotnich zmagań wręczył Wiceprezydent Miasta Otwocka Artur G. Brodowski.

Niedziela upłynęła pod znakiem zawodów mężczyzn. Do tej części turnieju zgłosiło się 14 par. Dzięki gościom z Włoch, mistrzom Rzymu do lat 17 w Siatkówce, Francesco Caminiti oraz Emanuele Leonetti, zawody nad Świdrem zyskały międzynarodową oprawę. Jednak wzbudzający największe emocje publiczności półfinały należały do dwóch zespołów z Otwocka i dwóch teamów z Warki. W meczu o trzecie miejsce mistrzowie ubiegłorocznego turnieju i weterani wielu ogólnopolskich zawodów, Tomasz Gniewosz i Przemysław Kilijański pokonali 2:0 reprezentację gospodarzy - Owczarka i Siekierzyńskiego. Natomiast w finale drugi warecki skład - Adam Sobolewski i Karol Malec uległ po tie breku parze otwockiej Michał Słyk i Michał Kamiński.

"Dwudniowy turniej na plaży miejskiej obfitował w wiele zaciętych meczów, pełnych efektownych zagrań oraz przykuwających uwagę plażowiczów pojedynków stojących na wysokim poziomie. Malownicze miejsce na otwockim brzegu świdra przypadło do gustu także zawodnikom, którzy już zapowiedzieli swój udział w zawodach planowanych pod koniec wakacji. Nowa lokalizacja rozgrywek bardzo się wszystkim spodobała. Dlatego planujemy wyznaczenie drugiego boiska, które umożliwiłoby start wszystkich chętnych. Dążymy do tego, aby Otwarte Mistrzostwa Otwocka w Siatkówce Plażowej stały się otwocką wizytówką sportową" - podsumowuje Tomasz Cymerman.

Maciej Gągała/WPRiDG

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola