Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zabytkowe pojazdy w Otwocku

Data publikacji: 2013-09-16, Data modyfikacji: 2013-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 

W minioną sobotę mieszkańcy Otwocka mieli okazję bliżej przyjrzeć się cudom techniki XX wieku - kolekcjonerskim autom.

Od 13 do 15 września Państwo Mariola i Tomasz Siudzińscy, komandorzy klubu CAAR organizowali rajd samochodów zabytkowych pod nazwą "Babie Lato". Korzystając z okazji Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, 14 września w sobotę, zaprosił posiadaczy kolekcjonerskich aut do otwockiego magistratu, aby mogli pochwalić się swoimi zabytkami przed otwocczanami. W Urzędzie Miasta zebranych powitał wiceprezydent Artur Brodowski. Wystawę poprzedziła parada samochodów ulicami otwocka, którą poprowadzili motocykliści z klubu "Zryw". W trakcie, gdy władze Miasta spotkali się z właścicielami pojazdów, mieszkańcy, ku uciesze organizatorów, tłumnie przybywali na imprezę. Oglądaniu aut towarzyszyła muzyka z lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

Z okazji tej wystawy "Gazeta Otwocka" przygotowała krótkie wydanie okolicznościowe , w którym zamieszczono artykuły z przedwojennej prasy opatrzone fotografiami pojazdów, które niegdyś poruszały się po Otwocku.

Zachęcamy Państwa do lektury!

Olga Hejduk
"Gazeta Otwocka"

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola