Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zainwestuj w relacje w rodzinie

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Jeśli chcesz zrozumieć swoje dziecko, lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach związanych z jego wychowaniem, potrzebujesz pomocy wychowawczej albo po prostu jesteś ciekaw jak inni radzą sobie ze swoimi dziećmi przyjdź na wykłady dla rodziców. Bezpłatnie organizują je Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Nazaret oraz Dom Nazaret dla Samotnych Matek.


W myśl zasady, że nie ma trudnych dzieci są tylko trudne emocje i sytuacje, zastanowimy się nad tym, co mogą przeżywać dzieci i postaramy się odpowiedzieć na pytanie co robić, gdy dziecko jest "niegrzeczne". Poruszymy tematykę komunikacji zarówno rodzica z dzieckiem jak i rodziców między sobą. Zastanowimy się, jak mówić żeby dzieci nas słyszały i jak usłyszeć to co one do nas mówią.

Zapraszamy w niedziele po Mszy Św. dla dzieci, ok godz. 12.00 do domu parafialnego przy kościele św. Wincentego a'Paulo. Wykłady poprowadzą współpracownicy Domu Nazaret.

  • 24 XI "Być Rodzicem. Wychowanie bez klapsa", Małgorzata Winter, trener i pracownik socjalny;
  • 1 XII "Zrozumieć dziecko. O komunikacji z małym dzieckiem i kształtowaniu poczucia własnej wartości", Edyta Fira-Krępa, trener i psycholog;
  • 8 XII "Jak się dogadać. Efektywna komunikacja między rodzicami", Anna Strużyńska, psycholog.

Przez 15 lat "Nazaret" pomógł ponad 500 kobietom i dzieciom, oprócz schronienia oferując specjalistyczną pomoc m.in. udział w warsztatach w ramach programu profilaktycznego. W 2012 roku program ten zdobył nagrodę w konkursie Urzędu Miasta Otwocka "Lokalne działania godne naśladowania".

Informacje o wykładach dostępne są także na stronie www.domnazaret.com

oraz na naszym profilu na http://Facebook.com/DomNazaret .


Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Otwocka. Patronat medialny sprawują: Linia Otwocka, Linia TV i Gazeta Otwocka.

Małgorzata Winter

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola