Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy mieszkańców Otwocka do obejrzenia filmu "Pień katyński" w reżyserii Marii Wiśnickiej i Andrzeja Wyrozębskiego

Data publikacji: 2013-04-15, Data modyfikacji: 2013-04-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Zapraszamy mieszkańców Otwocka do obejrzenia filmu "Pień katyński" w reżyserii Marii Wiśnickiej i Andrzeja Wyrozębskiego

w TV Polonia

4 kwietnia b.r. o godz. 23.40 oraz 5 kwietnia b.r. o 14.25

w TVP 1

11 kwietnia b.r. o godz. 2.35

Kanwą filmowej opowieści jest twórcza praca nad powstaniem pomnika KATYŃ - 1940, realizowanego przez rzeźbiarza Ryszarda Kozłowskiego.

Z miastem Otwock swoje przedwojenne losy związało 35 rodzin zamordowanych w Katyniu polskich oficerów. Mieszkające do dzisiaj na terenie Powiatu Otwockiego osoby wspominają swoich ojców i patriotyczną atmosferę rodzinnych domów. Opowieści ilustrowane są archiwalnymi fotografiami. O swoich przeżyciach i doświadczeniach opowiadają córki i syn zamordowanych oficerów: Krystyna Maruszewska, Maria Olszewska, Helena Kozicka, Róża Billip - Wawrzynowicz - Billip, Teresa Wawrzynowicz - Sawczuk, Fryderyk Węgrzyn.

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola