Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne

Data publikacji: 2014-01-22, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Otwock wstąpiło do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, który będzie pozyskiwał środki unijne na inwestycje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytetem mają być wydatki związane z transportem.


Miasto Stołeczne Warszawa utworzyło w sierpniu ubiegłego roku Warszawski Obszar Funkcjonalny, który ma być sposobem do pozyskania funduszy unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. WOF, którego liderem jest Miasto Stołeczne Warszawa skupia 38 gmin z terenu województwa mazowieckiego, w tym Miasto Otwock. Samorządy opracowują strategię wspólnego pozyskiwania środków unijnych w latach 2014-2020 na inwestycje oraz działania społeczne. Jak powiedział nam wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański, priorytetem mają być zadania związane z tworzeniem infrastruktury technicznej, a w szczególności budowy ścieżek rowerowych.

21 stycznia, w hotelu Villa Otwock odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli gmin tworzących WOF. Uczestników powitali: prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak i dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Maciej Fijałkowski. Uczestnicy wysłuchali szeregu wykładów specjalistów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego, a także Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego dotyczących pozyskiwania funduszy zewnętrznych w perspektywie finansowej lat 2014-2020.

Ważnym elementem konferencji była obecność wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego, nadzorującego stołeczne biuro ds. pozyskiwania funduszy europejskich i rozmowy na temat założeń do strategii działań, którą gminy skupione w WOF niebawem opracują. - Mamy wspólne cele - mówił wiceprezydent Warszawy. - Jestem przekonany, że razem opracujemy i zrealizujemy szereg bardzo ważnych projektów, zwłaszcza inwestycyjnych - dodał.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

Informacje na temat Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych
http://www.mir.gov.pl/aktualnosci/polityka_rozwoju/Strony/Zasady_ZIT.aspx 

 


Inicjatorzy utworzenia Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego z wiceprezydentem miasta stołecznego Warszawy Michałem Olszewskim (trzeci z prawej), prezydentem miasta Otwocka Zbigniewem Szczepaniakiem (piąty z prawej) i wójt gminy Lesznowola Marią Jolantą Batycką-Wąsik (szósta z prawej).

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola