Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - 38 gmin razem

Data publikacji: 2014-02-24, Data modyfikacji: 2014-02-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Otwock wraz z 36 gminami około warszawskimi i Miastem Stołecznym jako liderem, oficjalnie przystąpiło do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. WOF będzie pozyskiwał środki unijne na inwestycje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.


Miasto Stołeczne Warszawa utworzyło w sierpniu ubiegłego roku Warszawski Obszar Funkcjonalny, który ma być sposobem do pozyskania funduszy unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W piątek 21 lutego, odbyło się podpisanie porozumienia WOF

Jak poinformował podczas spotkania z samorządowcami, wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski dzięki podpisanemu porozumieniu, gminy będą mogły wspólnie składać wnioski do założeń podziału środków unijnych w perspektywie finansowej lat 2014-2020. Priorytetem mają być zadania związane z tworzeniem infrastruktury technicznej, a w szczególności budowy ścieżek rowerowych.

Z prezydentem Miasta Stołecznego Warszawa Hanną Gronkiewicz-Waltz porozumienie w imieniu Miasta Otwocka podpisał prezydent Zbigniew Szczepaniak.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

 UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola