Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Związkowy Dzień Edukacji Narodowej

Data publikacji: 2013-10-16, Data modyfikacji: 2013-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Ponad 200 osób uczestniczyło w obchodach Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanych przez otwocki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tradycyjnie święto oświatowców było okazją do wręczenia odznaczeń składania życzenia i wspólnych dyskusji na temat sytuacji placówek edukacyjnych w regionie


Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Otwocku, jak co roku, zorganizował dla członków organizacji obchody Dnia Edukacji Narodowej. Pracowników oświaty - czynnych i emerytowanych oraz zaproszonych gości - powitała oraz życzenia złożyła prezes zarządu oddziału Wiesława Tomaszewska. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele samorządów: powiatowego i gminnych. Miasto Otwock reprezentował prezydent Zbigniew Szczepaniak i wiceprezydent Artur Brodowski. - Praca nauczyciela, to trudny zawód. Jednak przynoszący wiele satysfakcji, bo to Wy - mówił zwracając się do nauczycieli prezydent Szczepaniak. - Wykuwacie talenty. To Wy jesteście wychowawcami. Za to Waszą pracę dziś dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym jak również prywatnym - dodał.

DEN był okazją do wręczenia odznaczeń i dyplomów związkowych. Członkom ZNP wręczono odznaki 50-letniej przynależności do organizacji, a Zarząd Oddziału w Otwocku uhonorował dodatkowo dyplomami działaczy wyróżniających się swoją pracą i postawą.

Związkowe święto oświaty to nie tylko część oficjalna. Tegoroczne obchody, w części artystycznej, uświetnił występ kwartetu muzyków Borysa Somerchaf, Jakuba Niedoborka, Sergiusza Fendaka i Pawła Sójki pt. "Wieczór z rosyjskim romansem". Na zakończenie prezes Wiesława Tomaszewska zaprosiła wszystkich na poczęstunek, który był okazją do wspólnych Romów i wymiany poglądów na temat aktualnej sytuacji w oświacie.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 


UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola