Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II etap ulicy Kościelnej

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Ruszyły prace związane z modernizacją drugiego odcinka ulicy Kościelnej. Przebudowane ma być odwodnienie, oświetlenie, chodniki, nawierzchnia i pasy zieleni. Jeśli pogoda pozwoli, roboty zakończa się w połowie grudnia.


Przed dwoma laty wykonano I etap modernizacji ulicy Kościelnej. Przebudowano odcinek drogi i chodnik od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ulicy Kopernika wraz z budową parkingów przed kościołem.

W tym roku, w połowie października, rozpoczęto II etap modernizacji ulicy. Robotami objęty jest odcinek od ulicy Kościuszki do ronda u zbiegu z ulicą Warszawską. W ramach robót o wartości ok. 860 tys. zł, realizowanych na zlecenie Miasta Otwocka, wykonana będzie modernizacja odwodnienia, a także oświetlenia - po obu stronach jezdni - nawiązującego stylistyką do zmodernizowanego w ramach I etapu. Przebudowane będą także chodniki. Zniszczone płytki zastąpione będą stylizowaną kostką.

W ramach robót wykonawca odnowi także pasy zieleni, które w części będą dopuszczały postój samochodów. Nawierzchnia, w odróżnieniu od I etapu, wykonana będzie z asfaltu. Dodatkowo przy skrzyżowaniu z ulicą Kruczkowskiego wykonany zostanie próg zwalniający.

Zakończenie prac drogowych planowane jest w połowie grudnia. Jednak wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola