Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na rolkach

Data publikacji: 2014-02-03, Data modyfikacji: 2014-02-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Bohaterem drugiego spotkania z cyklu "Na rolkach" był Michał Machowski - instruktor wrotkarstwa, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Wrotkarskiego Polskater, organizator największej imprezy dla rolkarzy pod nazwą "Nightskating Warszawa" i zawodnik jazdy szybkiej na rolkach.

UKS Wilki Otwock realizuje projekt "Na rolkach", którego celem jest promowanie nieco zapomnianego już sportu, jakim jest wrotkarstwo. W ramach działań organizowane są cykliczne imprezy w trakcie których uczestnicy jeżdżą na rolkach i wrotkach. Inicjatorzy przedsięwzięcia na każde spotkanie zapraszają znane osobistości. 1 lutego gościem specjalnym był znany rolkarz Michał Machowski, który udzielał wywiadu młodym sportowcom z UKS Wilki. Podczas spotkania publiczność mogła dowiedzieć się więcej na temat znanego rolkarza - jego pasji, życiu osobistym i podróżach. W czasie prelekcji Michał Machowski opowiadał również o sprzęcie i ze szczegółami prezentował każdy z rodzajów rolek, zarówno te do jazdy miejskiej, wyczynowej, jak i szybkiej. Na koniec spotkania odbyły się otwarte warsztaty podczas których na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 chętni mogli podszkolić dotąd zdobyte umiejętności. Na spotkanie przybył również wiceprezydent miasta Artur Brodowski, który zapewnił o wsparciu realizowanego projektu i zachęcił do dalszego propagowania wrotkarstwa.

Olga Hejduk
"Gazeta Otwocka"

 


Bohater spotkania - Michał Machowski z organizatorem projektu "Na rolkach" (pierwszy z lewej)
i wiceprezydentem Arturem Brodowskim (pierwszy z prawej)


Michał Machowski - instruktor, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Wrotkarskiego Polskater,
organizator największej imprezy dla rolkarzy pod nazwą "Nightskating Warszawa".

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola