Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Łazienki Królewskie - perłą polskiej turystyki - zapraszają mieszkańców Otwocka

Data publikacji: 2017-09-05, Data modyfikacji: 2017-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Łazienki Królewskie - perłą polskiej turystyki - zapraszają mieszkańców Otwocka

Muzeum Łazienki Królewskie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez polskich i zagranicznych turystów w Warszawie. Wspaniała klasycystyczna architektura, przepiękne ogrody królewskie oraz bogata oferta wydarzeń pozwoliła Łazienkom Królewskim znaleźć się w ścisłej czołówce atrakcji turystycznych w stolicy.

Stołeczne Biuro Turystyki opublikowało raport o polskich i zagranicznych gościach w stolicy, z którego wynika, że w porównaniu do ubiegłych lat znacznie wzrosła liczba turystów odwiedzających Warszawę.  Największe miasto w Polsce odwiedziło aż 20 milionów gości, w tym prawie 3 miliony turystów zza granicy. Zwiedzanie zabytków i miejsc pamięci to główne powody, dla którego odwiedzają oni stolicę, ale przyjezdni doceniają również ofertę rozrywkową i  kulinarną Warszawy.

Choć liczba atrakcji w stolicy stale rośnie, Muzeum Łazienki Królewskie jest niezmiennie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc. Gości przyciągają nie tylko wspaniałe zabytkowe obiekty takie jak Pałac na Wyspie, czy Teatr Królewski ze Starą Oranżerią, historyczne ogrody, ale też unikalne wydarzenia. Ogromną frekwencją cieszą  się tradycyjne Koncerty Chopinowskie, wystawy, spektakle  i wydarzenia edukacyjne.

Łazienki Królewskie są miejscem magicznym – mówi Izabela Zychowicz- Za-ca Dyrektora Ośrodka ds. muzealnych. Niezwykła atmosfera królewskich ogrodów, architektury i kolekcji przenika się tu z dostępną na wyciągnięcie ręki ofertą kulturalną. To miejsce do którego się wraca, które się wspomina.  Kalendarz Łazienek Królewskich jest pełen atrakcji dla każdej grupy wiekowej- dodaje.

Mimo, że skończyły się wakacje sezon w Łazienkach Królewskich trwa w najlepsze. Rozpoczyna się właśnie III Festiwal Oper Barokowych w Teatrze Królewskim, wciąż trwają Koncerty Chopinowskie, podziwiać też można niezwykłą wystawę prac Jana Bogumiła Plerscha w Pałacu na Wyspie. We wrześniu Łazienki Królewskie szykują prawdziwą gratkę dla melomanów. Teatr Królewski wypełnią gwiazdy muzyki jazzowej. Podczas cyklu Jazz w Łazienkach Królewskich pod patronatem laureata Grammy wystąpią Włodek Pawlik Trio, Mike Stern, Urszula Dudziak i Mika Urbaniak.

, Źródło artykułu: Biuro prasowe v5Group
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola