Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezydent o budowie drogi w Mlądzu

Data publikacji: 2014-01-20, Data modyfikacji: 2014-01-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez miejskich urzędników, a dotyczącym uregulowania stanu prawnego gruntów pod drogę w Mlądzu. Chodzi o wytyczenie terenu pod ciąg komunikacyjny, który ma przebiegać równolegle do ulicy Majowej. Projektowana droga pozwoli na swobodny dojazd do budynków w tzw. drugiej linii zabudowy oraz przyczyni się do dalszej urbanizacji terenów.


Z inicjatywy prezydenta miasta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka i radnego z terenu Mlądza Witolda Wachnickiego, w piątek, 17 stycznia, odbyło się zebranie z mieszkańcami w sprawie uregulowania terenów i przygotowania ich do budowy ulicy. Chodzi o budowę drogi przebiegającej równolegle do ulicy Majowej. Nowoprojektowana droga ma mieć szerokość 12 metrów i łączyć się z ulicą Majową zjazdami w ulicę Jabłońską i w ulicę Żabią. Podczas spotkania z prezydentem omawiany był plan wytyczenia odcinka drogi o długości 820 metrów, na który składa się 60 prywatnych nieruchomości będących własnością prawie 200 osób. - Od sześciu lat rozmawiamy o wytyczeniu i budowie tej drogi - mówił na spotkaniu z mieszkańcami prezydent Szczepaniak. - W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego są zawarte zapisy gwarantujące jej powstanie. Jednak aby to było możliwe konieczna jest zgoda wszystkich właścicieli na sprzedaż gruntów Miastu Otwock za przysłowiową złotówkę. Jeśli zgodzą się wszyscy będziemy mieli drogę, która ułatwi dojazd do budynków w drugiej linii zabudowy od ulicy Majowej, a także pozwoli na dalszą urbanizację terenów Mlądza - dodał prezydent.

Miasto Otwock przygotowało już projekt podziału geodezyjnego. Jednak do stycznia 2014 roku, do Urzędu Miasta Otwocka wpłynęły zaledwie dwie pisemne deklaracje o gotowości zbycia nieruchomości pod drogę. Podczas spotkania z mieszkańcami prezydent Zbigniew Szczepaniak wraz z radnym Witoldem Wachnickim rozmawiali ze wszystkimi właścicielami nieruchomości. Większość zadeklarowała chęć sprzedaży gruntu pod drogę. Pozostali mogą składać oświadczenia w Urzędzie Miasta Otwocka - w Wydziale Inwestycji.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 

 

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola