Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szanty i mistrzostwa na miejskiej plaży

Data publikacji: 2013-09-06, Data modyfikacji: 2013-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Na miejskiej plaży przy ulicy Turystycznej z wielką pompą pożegnano wakacje. Rozegrano 11. Mistrzostwa Otwocka w Siatkówce Plażowej, a wieczorem bawiono się na koncercie piosenek szantowych i dyskotece

Mijający sezon letni to pierwszy okres funkcjonowania otwockiej plaży miejskiej. Zainteresowanie mieszkańców i przyjezdnych wypoczynkiem nad Świdrem przeszło wszelkie oczekiwania władz samorządowych, dlatego jak powiedział podsumowując kończące się wakacje na plaży wiceprezydent Otwocka Artur Brodowski, to dopiero początek budowy infrastruktury rekreacyjnej nad wodą. - Jesteśmy podbudowani frekwencją plażowiczów nad Świdrem, dlatego w przyszłym roku doposażymy teren. Będzie więcej piasku, więcej drewnianych siedzisk, a także leżaki i scena. Będzie też więcej imprez sportowo-kulturalnych - mówił wiceprezydent.

Zakończeniem wakacji na plaży były 11. Mistrzostwa Otwocka w Siatkówce Plażowej, które dotychczas rozgrywane były w ośrodku wychowawczym "Dziadka" Lisieckiego. W walce o tegoroczne trofea wystartowało jedenaście par męskich. Wygrali zawodnicy z Warszawy, za nimi uplasowali się siatkarze z Halinowa i Warki. Imprezę zorganizowało Miasto Otwock, a prowadził radny Robert Kosiński. Nagrody sportowcy otrzymali z rąk wiceprezydenta Artura Brodowskiego.

Wieczorem na plaży odbył się koncert piosenek szantowych w wykonaniu Marka Połynko i przyjaciół, z rewelacyjnym występem Julii Węgrowicz. Występ zespoły przyciągnął duże grono mieszkańców Otwocka, ale także Józefowa. Do późnego wieczora Marek Połynko prowadził także dyskotekę.

Koniec wakacji nie oznacza końca sezonu na miejskiej plaży przy ulicy Turystycznej. Jeśli pogoda, nie pokrzyżuje planów, to 7 września od godz. 18 społeczna inicjatywa "Chodź nad Świder" zaprasza na plażę, na potańcówkę we wschodnich rytmach. Przypominamy również, że także 7 września na miejskiej plaży rozegrana zostanie druga część 11. Mistrzostw Otwocka w Siatkówce Plażowej - w kategorii kobiet. Serdecznie zapraszamy!

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka"

 
UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola