Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trebunie Tutki w Gliniance

Data publikacji: 2017-04-26, Data modyfikacji: 2017-04-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Trebunie Tutki w Gliniance

Mazowiecki Instytut Kultury już po raz czternasty zorganizuje wspólnie z partnerami z Mazowsza cykl koncertów wybitnych artystów. Tegoroczną edycję Mazowsza w Koronie, muzycznych wieczorów w zabytkach architektury mazowieckiej, otworzą Zespół Trebunie Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany. Program Nuty Wielkiego Pasterza, poświęcony św. Janowi Pawłowi II, wybrzmi w Kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Gliniance 7 maja o godz. 19:00.

O szczególnym charakterze koncertu inaugurującego XIV już edycję Mazowsza w Koronie zadecyduje niecodzienny oryginalny dobór muzycznych gatunków, które będzie można usłyszeć – góralska nuta spotka się ze stylistyką jazzową i klasycznymi brzmieniami. 7 maja o godz. 19:00 w kościele parafialnym pw. Świętego Wawrzyńca w Gliniance Zespół Trebunie Tutki oraz Warszawski Chór Międzyuczelniany pod batutą Elżbiety Siczek zaprezentują program Nuty Wielkiego Pasterza przywołujący postać św. Jana Pawła II. Obok instrumentów takich jak: koza podhalańska, fujara, piszczałka, róg czy basy podhalańskie, zabrzmią także gitara basowa (na której gościnnie zagra Robert Czech) oraz saksofony (Szymon Kamykowski – również gościnnie). W programie znajdą się utwory zespołu Trebunie-Tutki, inspirowane twórczością wielkich kompozytorów polskich i tradycyjną muzykę góralską. Wstęp na koncert jest wolny.

W ramach tegorocznej edycji Mazowsza w Koronie planowanych jest osiem koncertów: w Gliniance, Jeruzalu, Młochowie, Sokołowie Podlaskim, Radomiu, Kozienicach i Węgrowie. Oprócz zespołu Trebunie Tutki wystąpią m.in.: Maria Pomianowska czy Zespół Muzyki Dawnej CAMERATA CRACOVIA. Szczególny jubileuszowy 150. koncert będzie można usłyszeć we wrześniu w radomskiej katedrze. Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej wykonają wielkie utwory Wojciecha Kilara – Angelus, Exodus i Krzesany.

 

Pierwsza edycja Mazowsza w Koronie była elementem obchodów 475. rocznicy inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. W ciągu trzynastu dotychczasowych edycji cyklu Mazowiecki Instytut Kultury wraz z lokalnymi partnerami, współorganizatorami wydarzeń, przygotował 144 koncerty symfoniczne i kameralne, z udziałem wybitnych solistów, czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, zespołów kameralnych, znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych oraz chórów.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Mazowiecki Instytut Kultury
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola